Avatar uživatele
Bronzový

Kolik Vás, žen, dostalo možnost nějaké porodnické analgezie?

v porodnici při porodu dostalo možnost nějaké porodnické analgezie, kolik Vám jich nabídly? Věděli jste o možnosti paracervikální blokády, aj. lepších analgeziích, nežli je epidurální analgezie? Využily jste nějaké?

P.S.: Omlouvám se mých vždy úterních dotazů ohledně porodu (je po přednášce z porodnictví), zajímá mě to zhlediska profese, abych věděla jak na tom porodnice a jejich komunikace je a jak porodnictví dále zlepšovat.
Doplňuji:
Epidurální analegie se dává do subdurálního prostoru v páteři. Divím se, že vám ani toto nenabídli, protože epidurál je běžně (snad) nabízen. Bohužel ale má více možných rizik a pak i vedlejších účinků jako je malátnost, bolesti hlavy, slabost a jiné, takže třeba nechápu, proč se více nepreferují jiné analgezie jako je právě již zmiňovaná paracervikální blokáda. To se aplikuje analgetikum kolem čípku děložního a má to mnohem více rizik. Bohužel, ač to lékaři umí, jak mi bylo řečeno, se to neprovadí. Jsou ještě jiné možnosti, ale tohle je z toho nejlepší. Nevím, proč se to v porodnicích nenabízí...
Radím těm, co budou rodit, si o to spíše říct, než si nechat dát epidurál. Měli by vám to udělat.
Je tu tedy někdo, komu toto nabízeli?
Děkuji za všechny postřehy a názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

S porodnicí nemám dobré zkušenosti, mně osobně nenabídli nic, jen okřikovali, ať neskučím, že to nemůže bolet...byla bych ráda, kdyby jste nám vysvětlila o co jde...a jak takové analgezie funguje.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Tak mně v porodnici také nenabídli nic. Protrpěla jsem několik hodin s křížovými stahy a nebyla jsem schopna si ani o nic říct, jak jsem byla vyřízená.


Avatar uživatele
Zlatý

U prvního porodu si opravdu nemůžu stěžovat měla jsem velice hodného doktora s lékařským kolektivem, byla mi poskytnuta epiduralní injekce a mohla jsem taky do vany která mi pomohla při bolestech zad.U toho druhého a třetího tam už jsem měla jiného lékaře a kolektiv který slušně řečeno stál už za prd,a už jsem to takové neměla epiduralní injekci mi poskytnout nechtěli muj manžel který se mnou byl u porodu je musel prosit aby mě dali pití aby mě dovolili jít do vany a když jsem jim řekla že mě bolí záda jestli by mi nedaly něco na bolest například ledové kostky nebo jestli bych nemohla do vany že při prvním porodu mi koupel pomohla tak mi na to řekly že to musím vydržet.


Avatar uživatele
Stříbrný

Mě nějak nestihli nic nabídnout :). Na jejich obhajobu, mi formálně nabídli epidurální anestezii, resp. při první návštěvě jsem dostala formulář ohledně EA, což v postatě znamenalo, že mi nabízejí tuto možnost. Osobně jsem nic takového tedy nechtěla, ale možnost jsem měla.
Druhou návštěvu už jsem nestihla a porod byl tak rychlý, že by mi stejně nemohli nic dát.


Avatar uživatele
Bronzový

Nenabízeli mi nic. V porodním plánu jsem uvedla, že žádnou nechci. Jenom v případě, že by to uznali opravdu porodníci a lékaři za vhodné, tak bych přistoupila na epidurální anestezii. Podle mého názoru je totiž každá medikace, která není nezbytně nutná, zbytečná. Porodila jsem i bez toho a vydržet se do dalo. Navíc i epidurál má svoje rizika a ty jsem nechtěla podstupovat.

Ale o tom ostatním jsem ani neslyšela a ani nečetla.

V porodnici byli velice milí. Dokonce tam nebyly ani žákyňky, které jsem tam nechtěla. :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Epiduralní injekci mi nabídli,ale odmítla jsem.Velice mi pomáhalo sezení na velkém míči a možnost neomezeně se sprchovat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

BEAES

Tak ted tomu nerozumím vůbec, proč doporučujete para.blokádu kolem čípku, když píšete, že má mnohem více rizik!?!?

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.