mirekborek

Kolik světla vydávají pouliční lampy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ty jsi ještě žádnou neviděl? Velice se od sebe liší, je to široká otázka. Pokud bys to chtěl v kandelách, luxech, nebo lumenech, musel bys to změřit.

Další odpovědi
gecco

Jak píše Kepler…
😉
Je otázkou, jestli te zajímá

  • osvětlení povrchu (lux) – kolik světla dopadne na zen (sqm)
  • světelný tok (lm) – kolik světla lampa vyzařuje v daném úhlu (srad)

případně

  • jaký mají lampy příkon (W)
  • jaký mají lampy světelný výkon (lm/W)

A u toho všeho ještě zhodnotit, jak vysoko jsou lampy montovány (jaké jsou konstrukce, barvy světla…).
😉
Jinak – samozřejmě je veřejné osvětlení normováno, ale ani použití norem není pro laika právě srozumitelné…
😉
___
Ale pokud tě to zajímá třeba jako úkol do fyziky (apod.) – půjč si luxmetr, definuj si podmínky měření – a procházej se po nocích…
😉

led

Svetelnosť jednotlivých pouličných lámp záleží od:
1 – konštrukcia,
2 – výška svetelného zdroja
3 – druh svetelného zdroja
4 – počet svetelných zdrojov na jednom stojane
5 – počet lámp a prekrývanie ich svetelnosti
6 – účel osvetlenia – križovatka, cesta, chodník, nábrežie, park,…