Angelus

Kolik procent ze zisku výrobku by měl mít obchoďák (který prodá výrobek) a kolik firma, která obchďáka zaměstnává?

Doplňuji:
Myšleno takto: firma prodává čínky, na nichž má zisk 100Kč/kus. Zaměstnává lidi, kteří je prodávají do posiloven. Kolik korun má firma dát člověku, který úspešně prodá 1 činku a kolik si má sama nechat na chod firmy? (zaměstnanci nejsou placeni fixním platem ale za provedenou práci)

Nejlepší odpověď
Pájo

Špatně položená otázka.
Doplňuji:
Takhle se to nedá vůbec posuzovat… je třeba se ptát, zda má takové podnikání vůbec smysl, protože čistý zisk 100 kč/ 1ks u takového sortimentu není žádným ziskem. Už z této informace je jasné, že jde o překupování, ne o nějakou seriózní produkci. 4istý zisk 100,– Kč se dělá na 1 ks (1 kg) potraviny, ale ne na činkách! Nebo jsou snad činky také rychloobrátkovým zbožím?? Kolik myslíte, že se jich tak prodá?

Při takovém „čistém zisku“ by měla být provize 20 – 30 Kč na jedné čince. Pro „opravdu dobré prodejce“ 50,– Kč/kus… jen mi řekněte, kdo Vám je bude za takových podmínek prodávat.
Jsou to alespoň 1 kg ruční činky?

Další odpovědi
terry

Záleží na sortimentu zboží, na oblasti, kde se obchoďák pohybuje a hlavně na podmínkách, které si domluví.
Často není obchoďák zaměstnanec, ale pracuje za provizi. K tomu třeba cesťáky, auto apod. Znám toho, který si vydělá cca 35 tis, ale taky jiného, který má sotva 1O tis.
Doplňuji:
To nelze tak jednoznačně říct.
Kolik % je těch 100 Kč?A firma je vyrábí nebo nakupuje a dále prodává? Kde všude se prodávají? V jednom kraji, v celé ČR nebo v Evropě? Činky nejsou spotřeí zboží.

huxa

je demokracie, může mu dát kolik chce. Odhadem bych mu dal za 10Kč

Hlada

Na takto položenou otázku se nedá odpovědět. Je potřeba si ujasnit, co je to těch 100 Kč/kus. Výdaje za obchodní činnost patří do nákladů. Neberou se ze zisku. Stejně tak se ze zisku nefinancuje chod firmy. Těch 100 Kč/kus proto nemůže být zisk.

anonym

obchoďák buď je alebo nie je s províziou spokojný.
predajca buď je so ziskom spokojný alebo nie.
predajca určuje cenu tovaru i províziu obchoďákovi.
opačne to nejde.
obchoďáka nemá ani čo zaujímať zisk predajcu.

Angelus

Omlouvám se za špatný termín. Těch 100Kč je rabat od výrobce. Globálně nejde jen o činky, ale o veškeré zboží v oblasti fitness včetně doplňků stravy atd., které firma pouze distribuuje, nevyrábí. Ta 100,– je 20% z prodejní ceny (u ostatních produktů je rabat též 20%). Primární uzemí distribuce je Středočeský kraj.

Hlada

Takže těch 100 Kč je marže distributorské firmy, o kterou se dělí s obchoďákem. Nákupní cena je 400, prodejní 500. Pochopil jsem to správně?