Lurtz.k

Jak vypočítám marži z obratu a provize?

Obrat je například 1.000.000 a provize 100.000. Děkuji za odpověď

Odpovědi
Drap

A co chceš počítat? V uvedeném případě máš proviti 10%. To znamená, že na vše co koupíš přidáš 10% a prodáváš. Marži i provizi si stanovuješ sám, popřípadě po dohodě s obchodním partnerem. Neni na tom co počítat.

Hlada

Co chceš spočítat?
Obecně se marže, rabat, provize a daně počítají v procentech.

autacek

Marže je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou a provize je smluvní odměna vyjádřená buď danou sumou, nebo v procentech.

Velmi teoreticky by se dalo říci, že marže a provize jsou si rovny.

elkon

Když to neznáš, tak raději nepodnikej. Buď přivedeš do maléru sebe, nebo protistranu. A nebo si najmi účetního.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

@elkon: … nepodniká, počítá dom, úkol … viz diskuze …

autacek

To teda nevím, jestli to Drap spočítal správně, protože obrat byla odjakživa suma včetně provize.

Mc Merkurion

… podle mne vycházel ze zadání, kde je 1M obrat a 100K provize, ale měl od 1M odečíst 100K a dostal by náklady 900K a provize 100K dělá něco plus minus 11% …

Lurtz.k

Děkuji za odpověď, taky mi není jasné, jak to mám počítat, chtěl jsem si to jen utvrdit. Zadání je takto dáno.

Hlada

Nejde o to, jak to počítat, ale že takhle zadaná otázka je nesmyslná. Ze zadání nejspíš něco vypadlo.