Tassartir

Kolik potřebuji ampér hodin v obvodu?

Potřebuji napájet obvod, který má spotřebu 4,8W napětím 12V. Kolik tam musím mít ampér hodin aby se mi to rozjelo?
Kdyby to šlo napište mi i vzorec nebo jak jste na to přišli.
Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

I=P/U
4,8/12=0,4
Obvod odebírá ze zdroje 0,4A, za hodinu spotřebuje 0,4Ah.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ampárhodina je kapacita nějakého zdroje, např. akumulátoru. Tobě však stačí ampéry, tedy za předpokladu, že spotřebič je napájen ze sítě-transformátoru.
Aby se mi to rozjelo-na to ti stačí 12V z té baterie-akumulátoru. Něco jiného je, aby ti to po určitou dobu jelo.
Vzorec? Ohmův zákon (P – výkon | U – napětí | I – proud)

mosoj

I = P/U = 4,5/12 = 0,375 A

Potřebuješ 12 V napětí a 0,375 A proud ( 375 mA).

Výpočet el, příkonu lze vypočítat ze vzorce P = U x I.

To není Ohmův zákon !
Ohmův zákon vyjadřuje vztah mezi napětím, proudem a elektrickým odporem.

gecco

WTF???
:-OOO
___
A nebylo by lepší, kdyby ses napřed něco naučil???
:-OOO

lexx

stačí AC/DC zdroj (adapter) schopný dodat těch 12V a 400mA (0.4A) je to nepatrný odběr

mosoj

Omylem jsem napsal 4,5 W. Správně to má Hlada 4,8 W.