honza26

Kolik musí být v servisu mobilů uznaných reklamací,aby mě prodejce vrátil peníze nebo vyměnil za nový?

Nejlepší odpověď
ReHu

Pokud se nic nezměnilo, tak 3 stejné závady nebo 4 různé.
Aspoň já to tak měla.

Další odpovědi
gecco

Pokud se vada objeví do 6 měsíců od koupě, má se zato, že vada existovala už při koupi – a máš (po vyřízené reklamaci) právo na odstoupení od smlouvy a tedy i vrácení peněz (do 14 dnů od vyřízení reklamace) – jen musíš už při reklamování věci jasně prodejci sdělit, že chceš odstoupit od kupní smlouvy.
Pokud se vada objevila až po uplynutí 6 měsíců, pak můžeš odstoupit od smlouvy při třetí reklamaci téže vady a nebo při čtvrté reklamaci rozdílných vad – každopádně le musíš prodejci už při reklamování vady sdělit, že chceš odstoupit od smlouvy (jinak lze reklamaci řešit opravou a nebo výměnou zboží).

Minas

To vždy záleží na prodejci, někde vrací peníze hned, někdo to nechává opravovat do haleluah

mojitek

v 1. případě je to jak píše gecco.Ale ohledně 3. a pak 4. závady to jsem se nikde nedočetl,nebo špatně hledám. Zmiňuje se tam o opakované závadě,nikoliv 3 stejné nebo 4 různé. Jestli to tak není,prosím o příslušný odkaz

gecco

Minas – nezáleží to na prodejci – je to dáno zákonem…
🙂

Minas

Jistá nejmenovaná firma mi vrátila peníze až po té, co jsem 8× reklamoval mobil, jiná firma mi vrátila peníze ihned.. takže nevím.

mojitek

a to sis nechal líbit??? Jim to vyhovovalo,počítají s neznalostí zákazníků..

gecco

Neznáš svá práva – případně si o ně neumíš říct…
To je ale tvůj problém.

kapka

Taky mi rekli to same, co rika Rehu.