Avatar uživatele
honza26

Kolik musí být v servisu mobilů uznaných reklamací,aby mě prodejce vrátil peníze nebo vyměnil za nový?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Pokud se nic nezměnilo, tak 3 stejné závady nebo 4 různé.
Aspoň já to tak měla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud se vada objeví do 6 měsíců od koupě, má se zato, že vada existovala už při koupi – a máš (po vyřízené reklamaci) právo na odstoupení od smlouvy a tedy i vrácení peněz (do 14 dnů od vyřízení reklamace) – jen musíš už při reklamování věci jasně prodejci sdělit, že chceš odstoupit od kupní smlouvy.
Pokud se vada objevila až po uplynutí 6 měsíců, pak můžeš odstoupit od smlouvy při třetí reklamaci téže vady a nebo při čtvrté reklamaci rozdílných vad – každopádně le musíš prodejci už při reklamování vady sdělit, že chceš odstoupit od smlouvy (jinak lze reklamaci řešit opravou a nebo výměnou zboží).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Minas

To vždy záleží na prodejci, někde vrací peníze hned, někdo to nechává opravovat do haleluah

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

v 1. případě je to jak píše gecco.Ale ohledně 3. a pak 4. závady to jsem se nikde nedočetl,nebo špatně hledám. Zmiňuje se tam o opakované závadě,nikoliv 3 stejné nebo 4 různé. Jestli to tak není,prosím o příslušný odkaz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Minas – nezáleží to na prodejci – je to dáno zákonem…
🙂

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Minas

Jistá nejmenovaná firma mi vrátila peníze až po té, co jsem 8× reklamoval mobil, jiná firma mi vrátila peníze ihned.. takže nevím.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

a to sis nechal líbit??? Jim to vyhovovalo,počítají s neznalostí zákazníků..

před 3215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Neznáš svá práva – případně si o ně neumíš říct…
To je ale tvůj problém.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Taky mi rekli to same, co rika Rehu.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování