Viktorie II.

Kolik km² solárních panelů by potřebovala, třeba Auto Škoda, aby zajistila výrobu?

Odpovědi
_Bůh_

Četl jsem před už delší dobou, že snad dvě fotbalová hřiště. Takže prostě je hodit na střechu továrny.
Některé provozy v Česku už takto fungují: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6cdikQJKNL0&ab_ch­annel=Electro­Dad

aliendrone

Mezinárodní hřiště fotbal (střední hodnota 70×105m) x 2 (2 hřiště) = 14700m2.
Standardní panel (100× 160cm = 1,6m2) > podle pánbíčka tedy stačí necelých 9200 panelů.

MALOOBCHODNÍ cena JEDNOHO špičkového solárního panelu je cca 5000 Kč, Škoda ovšem nakoupí ve velkém, tedy za max 2/3 ceny (3400 Kč/kus). >>

3400 × 9200 = necelých 32 milionů Kč. :D :D :D

Ergo nám _Bůh_ dokázal CO?

  1. že nás západ ZLOunie (mateřský koncern VW) ekonomicky i ekologicky TOTÁLNĚ DEVASTUJE! Jen za tužky, kancelářské a toaletní potřeby vydá Auto Škoda ročně několikanásobek. A na ušetření stamilionů za energie NEMÁ blbých 32milošů?? :D :D :D

NEBO

  1. Jako obvykle si šňupnul příliš, to už přeci známe. Domácí FVE se mu vrátí za 5 let a pak už jen vydělává, rubl se propadl do hyperinflace a Rusové tisknou BILIONOVÉ bankovky atd., atd. :D :D :D

Mimochodem k tomu „zhroucení rublu“ – všiml si zde někdo, že rubl je aktuálně na nejvyšším kurzu od doby, než přišlo Covidzhovadilství (to se podepsalo na VŠECH měnách)? NAVZDORY sankcím, válce, „odborníkům“ z mainstreamových médií a dalším degešům? https://www.kur­zy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/RUB-rusky-rubl/

BTW – NE abyste to (kurz rublu) někdo práskli hapikymu, nechci ho mít na svědomí! Spolu s pánbíčkem tu před pár týdny bez uzardění dokazovali, jak se pod Putinem třese křeslo, protože Rusové jsou PROTI válce a dnes naopak pyskují, že přes 80% Rusů válku CHCE (včetně dobytí celého světa a nejspíš i přilehlých galaxií). ;) :D :D

Shrnutí – NEVÍM kolik km2 by bylo potřeba ke spolehlivému zajištění provozu toho podniku (neznám jeho energetické požadavky), ale jisté je, že _Bůh_ to HRAVĚ vyřeší. Je jen ZÁHADA, proč se nikdo nezeptá, proč _Bůh_ (potažmo jím odkazovaný provozovatel YT kanálu „elektrodad“) není nejbohatším člověkem na Zemi (Bill Gates proti nim úplný žebrák)? Tedy – POKUD mají pravdu a NELŽOU, muehehehe! ;) :D :D

aliendrone

Pepa25>>> Dát palec takovému blábolu… Mám pocit, že ses kdysi prezentoval jako EKONOM, můžeš sdělit něco bližšího? Tohle jsem tedy VÁŽNĚ nečekal. :(

Drap

Bůh opět zkresluje skutečnost, nevím, jestli je to naivitou, nebo blbostí. Na začátku videa uvadějí, že spotřebují 1 MWh za den. V tomto případě se jedná pouze o sklad a ne o výrobu čehokoli. Běžný rodinný dům spotřebuje za rok 40 – 50 Mwh za rok na topení, vaření a světlo.

_Bůh_

Drápíku
https://www.hy­brid.cz/skoda-auto-ma-v-kosmonosech-novou-solarni-elektrarnu/
„Škoda Auto ve spolupráci s firmou ČEZ Solární a energetickou společností ŠKO-ENERGO nainstalovala na střechách svého Servisního centra v Kosmonosech solární panely. … Panely na komplexu budov nedaleko sídla společnosti v Mladé Boleslavi zabírají celkovou plochu přes 2200 m2 a ročně vyrobí více než 450 MWh elektřiny. Automobilka tak v Kosmonosech pokrývá téměř 25 % své spotřeby elektřiny pomocí nových fotovoltaických modulů.“
Hřiště na mezinárodní zápasy 110×75m = 8250 m2
4× 2200 = 8800m2
= plus minus 1 fotbalové hřiště pokryje náklady servisního centra Škoda
Nevím kolik potřebují na výrobu, ale ve všech těch prostorách nemají roboty, ty mají jen na jedné lince kde to dávají dohromady, jinak tam mají sklady + novější panely mají lepší výkonnost
a průměrná spotřeba je 3,5 mWh za rok u domácnosti, nevím kde bereš ty šílený čísla
https://www.po­rovnej24.cz/clan­ky/prumerna-spotreba-elektriny-a-plynu-na-domacnost-cr-vs-ostatni-staty-eu