Coliffe

Kolik kg může mít nejméně člověk?

Dobrý den, kolik kg může mít nejméně žijící člověk? Myslím tím, aby neměl selhané ledviny, aby nebyl tzv"ležák". Jedná se o muže, průměrného vzrůstu, 28 let. Děkuji za odpověď, je to důležité!
Doplňuji:
Nedje o mě, jde o mého bratra, který má 35 kg.

Nejlepší odpověď
MichalTy

Myslím, že to nelze určit. Vždy se objeví člověk, který má ještě míň. Záleží na genetice, fyzické stavbě i psychice, ale rozhodně není zdravé zjišťovat to na vlastní kůži

Další odpovědi
Danča84

Ideální váhu vyjadřuje tzv. body mass index, spočítáš ho když svou váhu vydělíš druhou mocninou své výšky v metrech. Ideální pro muže je výsledek mezi 20–25 (pro ženy které mívají méně svaové hmoty, jsou hodnoty posunuté na 19–24). Hodnoty pod 16 jsou již nebezpečně nízké, nicméně samotný život ještě neohrožují. Ale doporučuji – pokud to chápu dobře – radši nezkoušej kam až je Tvoje tělo schopné váhu snížit!!
Doplňuji:
Tak jestli má bratr takhle málo (BMI při předpokládané výšce 180cm pouhých 10,8!!!), měl by vyhledat lékaře. Pokud má potíže s příjmem stravy – anorexie apod, nečekejte že půjde dobrovolně a radši ho tam „za nohu dotáhněte“. Tomu už vážně jde o život!!! Léčba nebude jednoduchá, dostane pravděpodobně infuze, pak bude dostávat tekutou stravu sondou (hadičkou zavedenou do žaludku) plus psychiatr, nebude to pěkný pohled ale doma mu pravděpodobně dostatečně pomoct nedokážete když je v takovém stavu. Naopak nevhodné i když dobře míněné poznámky nebo snaha o kontrolu příjmu stravy mohou nemoc ještě zhoršit. Jestli jí normálně, může tahová podváha značit poruchy trávicího ústrojí nebo metabolismu a to také samozřejmě patří do rukou lékaře.

pusinka50

Tady z linku si jednoduše můžeš spočítat svůj BMI index, který ti řekne, jak jsi na tom se svou váhou:

http://www.vy­pocet.cz/bmi

arygnoc

sú rôzne indexy.
babičky hovorili, že ideálne je výška-100 (± pár kg).
Doplňuji:
a koľko môže mať najmenej?
aj 2 kg, ale to už bude mŕtvola.

takže zdravý jedinec – ako som hovoril – výška-100 ±

Kelt

Existují nějaké vzorce mezi hmotností a výškou a typem těla. Pochopitelně si můžeš nechat uřezat ruce a nohy a být jenom tělo a hlava, budeš přijímat potravu, závislý budeš na druhých. Ale to je jen vtip. Musíš mít určité procento tuku, a orgány musí pracovat při určité hmotnosti. Pokud měřiš 180 cm, měl byl vážit 80 kg s tolerancí 10 % na obě strany. Ale záleží, jaký děláš sport, aktivitu a pod.