Kajoch

Kolik je na světě obcí nebo měst s názvem Praha?

Nejlepší odpověď
anonym

K vyhledávání použij službu geonames.org a v rosřířeném filtru zadej vyhledávání měst a obcí (advanced search → feature class → city, village, …)

K vyheldávání můžeš použít i globální mapové podklady jako například www.openstreet­maps.org nebo google mapy …

najde ti řadu výsledků, mezi nimi třeba

  • Prague/Oklahoma/USA 2500 obyvatel, https://www.o­penstreetmap.or­g/relation/184252
  • Prague/Nebraska/USA 310 obyvatel
  • Prague/Texas/USA (nezačleněné území)
  • Nova Praha/Ukrajina
  • Praha/Slovensko/Lu­čenec/Banskobys­trický kr. 104 obyvatel
  • nejmenší je asi Malá Praha (Kleinpraga) v německém okrese Budyšín, ves s pouhými 17 obyvateli

Další odpovědi
ten který je

Podařilo se mi najít město v Oklahomě.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Prague_(Okla­homa)

Lamalam

Kolik je měst nevím, ale na Slovensku v okrese Lučenec je vesnice jménem Praha.

autacek

No, moc dvojníků asi nebude, neb od roku 1920 je oficiálním názvem města Praha „hlavní město Praha“ 😛

independent

Ve Varšavě je městská část s názven Praga, ale Praha je polsky taky Praga.