Avatar uživatele
Kelt

Kolik je možných hesel, při této činnosti?

Stahuji si soubory z ulozto.cz. Protože se mi nechce platit a mám čas, volím pomalé stahování. To ale vyžaduje opsat heslo, které se skládá ze 4 písmen anglické abecedy. Někdy se to špatně čte, tak musím poslouchat, nebo psát znovu. Je to samozřejmě voleno generátorem náhodných čísel, Ještě se nestalo, že by byly všechny 4 znaky stejné, nicméně pravděpodobná je každá možnost. Podle mne je těch možností 26 na 4. to jest 456976. A nebo jinak? Děkuji.

Zajímavá 0 před 178 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Vaše předpoklad je správný. Při využití 26 písmen anglické abecedy pro tvorbu 4 písmenných hesel existuje 264 = 456 976 různých kombinací. Tuto cifru dostáváme vynásobením počtu možných variant pro každou pozici (26) na čtvrtou, neboť heslo má čtyři znaky.

Je třeba podotknout, že tento předpoklad platí, pokud není zohledněna žádná další omezení (jako například že by všechny 4 znaky nemohly být stejné). Pokud by byly takové podmínky, počet možností by byl nižší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Jak píšeš Ty i ta UI. Jen bych ještě podotknul – Na velikost písmen a číslice se opravdu nehraje? To by s čísly trochu zamíchalo…

Nový příspěvek