mosoj

Kolik dělá roční rozpočet ČR na armádu?

Slyšel jsem, že roční rozpočet na naši pidiarmádu je několikanásobně vyšší než na zdravotnictví. Je to pravda?
Doplňuji:
Nemohu souhlasit s názorem " to nevědět".
Prý je to 6 x více než na zdravotnictví.

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to cca 55 miliard Kč.

http://www.pal­ba.cz/printvi­ew.php?t=4592&­start=20&sid=807­c888781a012508f85bdbfb6d­b62ef

Další odpovědi
tom004

Věřím tomu.A možná proto,je lepší to nevědět,a nevědět jak barevné si kupují, třeba spodní prádlo.Těch věcí k naštvání je i tak dost.

01Ricco

cca 43 mld. ministerstvo obrany, 7 mld. ministerstvo zdravotnictví. Nicméně zdravotní péče v ČR není financována pouze z rozpočtu MZ, ale i ze zdravotních púojišťoven a rozpočtů krajů.
Pro doplnění: Při vstupu do NATO jsme se jako stát zavázali mezinárodní smlouvou financovat „armádu“ částkou 2,5% z HDP a v současnosti jsme něco kolem 1,3% takže obrana je oproti naším závazkům silně podfinancovaná.

Zdroj: http://www.mfcr­.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xs­l/zakon_o_sr_596­89.html

tom004

Dobře.Tak teď vím kolik to je peněz.A je mi to stejně k ničemu,jako když jsem to nevěděl.Když se najde někdo,kdo přijde s konkrétní akcí,aby se jim to rozhazování zatrhlo,budu jeden z těch,kteří se jí zúčastní.

mosoj

Tak mě znalost takovýchto čísel umožní udělat si představu o politicích, jak to opravdu myslí a kdo se snaží lhát nebo tomu nerozumí. A tyto znalosti uplatním při volbách. Nevolím podle toho jestli se politici pěkně usmívají na plakátech nebo rozdávají buřty !!

mosoj

fcoop : Dobrý odkaz. Jenom by mně ale zajímalo zda je takovýto ůdaj zveřejněný oficiálně.