Kepuč

Kolik budu knihovně platit, pokud se mi doma „ztratí“ vypůjčená knížka, která je již vyprodaná bez naděje na dotisk?

Mají ještě 2 dva kusy navíc :D

Nejlepší odpověď
marci1

Jen tak namátkou KK Pardubice: pořizovací cena + 200,– Kč. 🙂
http://kkpce.cz/cs/o-knihovne/cenik-sluzeb/

Další odpovědi
bolak

To bude asi různý, třeba já jsem si jako dítě půjčil v knihovně asi 8 knih, do týdne jsem 4 z nich ztratil a když jsem se byl zeptat (původní cena byla okolo 5Kčs za knihu) tak mi řekli že pokud je nenajdu nebo neseženu náhrady v antikvariátu, tak dohromady zaplatím 1.200. To se mi samozřejmě nechtělo, tak jsem čekal, a čekal, až asi po 4 letech sem je někde našel, no ale mezitím mi chodily různě barevné upomínky a i kdybych je ted v tu dobu vrátil, tak sice za knihy bych neplatil nic, ale už jsem tam měl asi dalších 800 Kč pokuty, no a tak sem zas čekal a čekal, než to vesmír nějak vyřeší, až už jsem byl z toho jak to furt narůstalo celkem nervozní, a pak najednou vyhlásili v knihovně nějakou amnestii, já to po 8 letech vrátil a neplatil jsem nic.

Takže trpělivost růže přináší, ani už si mě tam nepamatovali, aby taky jo když knížky si půjčilo malé dítě a šel je vrátit fousatý pán.

Klaproth

V každé knihovně mají stanoveny jiné podmínky. Než sis knihu půjčil, jistě jsi je prostudoval, tak se neptej tady.

Malestesti

Já právě sháním knihovnu https://netob­chodak.cz/kni­hovny/129141-knihovna-kinga-masiv-pyka.html do knihoven nemám bohužel možnost chodit. Nevíte, jestli se vyplatí kupovat za takovou cenu?

lovelymiss

Mi se podařilo půjčenou knížku nechat ve vlaku. Nenašla se. Platila jsem 300 Kč.