terry

Kolik a jak dlouho je potřeba pit zelený čaj, aby byl efekt zrychlení metabolismu viditelný?

Na testech zjištěn extrémně pomalý metabolismus.
Dík.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si odkazy, v každém z nich se uvádí jiné množství. Záleží také na tom, zda vám nevyvolá negativní potíže.

Také záleží na tom, zda to je jediné pití. Jinak průměr.

"Zelený čaj a jeho mírná podpora metbolismu

…„japonští vědci, podle kterých “pijáci zeleného čaje” spálí denně o 80 kcal více jen tím, že vypijí 5 šálků kvalitního zeleného čaje“

"Zelený čaj však může mít i negativní účinky. Pokud přepísknete množství, můžete se dočkat nevolnosti, příliš častého močení, nervozity, roztěkanosti, deprese a také nespavosti či poruch spánku. Všeobecně platí, že zelený čaj není vhodné kvůli většímu obsahu kofeinu pít večer a před spánkem. Bez rizika si můžete dopřát 3 až 4 šálky denně.!

https://www.slim­ming.cz/zeleny-caj/

„Pokud chcete využít všechny výhody, které nám zelený čaj nabízí, je potřeba jej pít pravidelně, nejlépe každý den, v množství přibližně jeden litr. V létě si můžete připravený zelený čaj vychladit a získáte osvěžující a povzbuzující ledový čaj“

https://cs.me­dlicker.com/377-zeleny-caj-a-jeho-blahodarne-ucinky

Názory se lčí

Některé studie naznačují, že léčivé účinky zeleného čaje se v plné míře projeví již při vypití jednoho šálku denně, zatímco jiné studie za optimální denní množství zeleného čaje považují dva až pět šálků

Na základě shora uvedených studií lze konstatovat, že doporučená (optimální) dávka zeleného čaje je tři až pět šálků denně.

Nicméně je důležité poznamenat, že některé studie nezjistily žádnou spojitost mezi pitím zeleného čaje a rizikem vzniku shora uvedených onemocnění, takže účinky zeleného čaje se mohou velmi lišit případ od případu .

Nicméně lze konstatovat, že lidé, kteří pijí zelený čaj, se obecně těší lepšímu zdraví než ti, kdo zelený čaj nepijí vůbec."

https://cs.me­dlicker.com/1330-doporucena-davka-zeleneho-caje