KOLMIX

Koberce či PVC pro alergika?

Ahojte!

Mám na Vás takový dotaz – řešíme teď doma velké dilema. Našemu Vojtovi zjistili slabší alergii na prach a roztoče. Dělali jsme rekonstrukci podlahy v ložnici, kam jsme hlavně kvůli té alergii dali místo koberce parádní PVC, které vypadá úplně jako desky. Ale samozřejmě je to lino, takže podlaha působí chladněji.

Teď musíme vyřešit ještě obývák, kam jsme chtěli dát totéž PVC, ale máme obavy, že by pak byt působil celý hrozně chladně. Jenže zase děti tam tráví nejvíce času. Takže co teď, koupit tam koberec nebo lino ?

Na netu jsem někde četl, že je jen předsudek, že pro alergiky je lepší hladká podlaha, protože na hladké se prach víří mnohem víc než na koberci, který ho drží v sobě. Samozřejmě se musí ten koberec častěji vysávat, ale jinak že je pro alergiky vhodnější.

Co myslíte Vy?

Nejlepší odpověď
infant

Taktéž jsem slyšel to o podlahách. Ono už po pár dnech, když člověk nevytírá, tak se na podlaze v rozích usadí malé chuchvalce prachu.
Všechno to ale záleží na tom, že hold budete muset častěji vytírat, nebo vysávat a stírat prach.
sám mám slabší alergii na prach a koberec mi nevadí.

Další odpovědi
Miroslavst

Také bych volil raději to lino a nebo nákladnější plovoucí podlahu.

Lucimia

Ja bych rozhodně radši volila PVC. Je sice pravda, že zde prach sice také je a víří víc než na koberci, ale furt mi to přijde čistší než koberec. Můj názor.

Wareg

Osobně jsem alergik na roztoče a doktorka (alergoložka) mi doporučila odstranit z bytu koberce. Ale kdybych odstranil koberce, tak bych musel odstranit i žaluzie, koupit antialergické peřiny atd… Je to o zvyku, ale pokud koberec nemáte, asi bych ho vůbec nedával. Plovoucí podlahy jsou hezké.

anonym

Jestli se nemylim tak na tuto otazku jsem odpovidala asi pred 14 dny.Pokud je podlaha studena poridte si na ne prirodni rohoze,dobre se udrzuji,jsou lehke,barevne a vsech tvaru,trvanlive.Mam s nimi dobre zkusennosti a nemenila bych.

Michal

Dělejte vše pro zdraví vašeho syna.

XenieRo

Hele, spíš lino a řešit to kusovým kobercem. Třeba pro děti je to určitě praktické.

SuzanKa

Ahoj, hledala jsem, co a jak a líbí se mi kreslící koberec z mujkoberec.cz. Máš s ním zkušenosti? Jak si s ním děti vyhrají?

KarolBo

Podívejte se na dekorativní pvc koberce – nedávno jsem narazil na jeden na https://kober­comat.cz . Nevím, jak je použít, protože je zatím nemám, ale pokud jde o alergie a snadné čištění, je to pravděpodobně nejlepší volba.