paul1

Ke kterým rostlinám, stromům nebo keřům je vhodné přidat písek?

Po úpravách vjezdu do dvora v r. 2017 nám zbyly asi tak 3 kolečka hrubozrného písku. Máme velkou zahradu a za ní pole, i kousek louky, tak bych ten písek chtěl použít na vylehčení půdy např okolo stromů, nebo ovocných keřů, případně i rozptýlit ho do trávy, kterou kosím králíkům. Ten písek se na nic jiného už nehodí, je znečistěný hlínou, roste v něm i tráva a pampelišky. Už před časem jsem někde slyšel, nebo četl, že písek se hodí k vylehčení půdy. Ta naše, hlavně na poli je celkem v pořádku, pravidelně každoročně hnojíme, resp. přidáváme kompost. Nikde nemohu najít, které stromy, keře a jiné rostliny ten písek potřebují. Máme i bylinkovou skalku, tam je rostlina zvaná portulák, o té vím, že potřebuje chudou půdu, ale to už je extrém. Jinak tam máme šalvěj, echinaceu, medovku, tymián, yzop, papajorán, estragon a řepík

Nejlepší odpověď
Drap

Písek provzdušní půdu. Pokud nejsi v lokalitě, kde je vyloženě hodně písčitá půda, můžeš jej dát kamkoli.Všude bude dobrý. Od záhonů přes stromy až po trávník. Tři kolečka jsou zanedbatelné množství. Můžeš třeba jen rozházet a při příštím zpracováním půdy se zapraví

Další odpovědi
Kepler

O těch jmenovaných rostlinách nic nevím, ale co takhle udělat si záhonek česneku? Je to docela cenná rostlina. Česnek si libuje v písčitohlinité nebo hlubší hlinité půdě. Běžnou zeminu můžete smíchat s pískem v poměru 3:1. Venku zahrádkáři sázejí česnek na slunné místo.

aliendrone

Jednou z DOBRÝCH možností jak „to zdělat“ je KOMPOST, zvláště pokud máš „těžkou“ zeminu. To je pak písek téměř nenahraditelný. ;) :D :D