bauerlukin

Když začínám dělat kliky, je lepší jich udělat hodně, ale ne dobrých, anebo méně, ale dobrých?

Vždy jsem měl názor, že lepší je méně ale dobře. Nicméně tak jsem to dělal nějaký čas, asi 20 kliků každý den, a žádnou sílu jsem nezískal, podle mě. Napadlo mě teda, jestli by nebylo lepší změnit strategii. Díky předem

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Záleží… pokud bys udělal jen 1 poctivý, tak by bylo lepší dělat nepoctivé, dokud poctivých neuděláš více. Pokud jsem ale správně pochopil, tak správných uděláš 20. Tak dělej poctivé.

Sílu nečekej, za prvé, je to kalistenika. Za druhé, od 15 opakování se nerozvíjí síla ani svaly, ale výdrž, což ale nemusí být vůbec špatně. Kolikrát jsou cvičenci s vlastní váhou silnější než bodybuildeři, kteří hlavně sypou.

Nečekej rychlý úspěch, ikdyž rekordy se mohou dostavit brzy. Já v 11 či 12 letech nedal ani jeden klik. Teď těch poctivých dám 40 a to uteklo pár let, natož měsíců, kdy cvičím.

Ob jeden den jedu 5 sérií kliků po 20. Tobě tedy doporučuji si dát každý den či pokud ještě nějaký cvik přidáš, tak ob den, tři série 10 kliků. Po pár dnech so dej 4 série. A následně 5 sérií. Můžeš vystoupat až k 10, ale více ke zbytečných. Dávej si mezi tím pauzy od 30 sekund, až klidně 3 minuty. Záleží na Tobě. Opakování zvyšuj a občas zkus maximálku.

Poté, až jich zvládneš více, tak si dej těžší variantu. Někdy dělávám to, že se dívám před sebe, jedu o pár cm ještě níž, než kdybych dělal klasický klik. A jedu nahoru. Těchto kliků dám o pár méně. Můžeš zkusit, ale jsou zajímavější varianty. Třeba s tlesknutím, to občas dělám taky. Nebo tzv. diamantové, ale tam se zkus dostat až hrudníkem k zemi. Nebo třeba s vyvýšenýma nohama.

Jak by řekli kulturisti: „Ať to roste!“

Další odpovědi
Kelt

Každá aktivita by měla mít smysl. Dělat třeba 20 kliků a víš, že se ti nechce, že to děláš jen pro čárku je nesmysl. Dej třeba 5 pořádných a udělej to 4 x denně. Nebo si dej odpočinek a pak cvič. A vyhodnocuj to z dlouhodobého hlediska. A nezapomeň, že každý je jiný, tělesně, má jinou motivaci a pod. A co je to, že jsi nezískal žádnou sílu? Než jsi začal cvičit, tak jsi byl na tom hůře. Teď dokážeš těch 20 kliků a předtím sotva 3. Třeba si to rozděl do sérií.