Kai

Když v krvi vyjde, že fungují špatně játra, znamená to, že má člověk žloutenku? Že je infekční?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ne, játra mohou fungovat špatně i z neinfekčních příčin. Například taková cirrhóza jater. Nebo otrava.

Další odpovědi
Alesh

Cože? Jak v krvi vyjde? Jako, že jsi byla u doktora a ten ti řekl, že ti blbě fungují játra? Nebo ti to vyšlo v testu na internetu? 🙂 Pokud ti to řekl doktor, tak asi by ti i řekl, že máš žloutenku a zahájil by i léčbu atd., ne? 😉 A pokud ti to vyšlo z nějakého „samotestu“, tak věř, že žloutenka to nebude. Ale veškerá podezření ti případně potvrdí nebo vyvrátí tvůj lékař.

da ny

Játra:
kromě žloutenky, cirhozy a nádorových onemocnění jater je časté i dědičné onemocnění jater.
"Jejich závažnost je však velice rozdílná. Patří sem např. Gilbertův, Criglerův-Najjarův či Dubinův-Johnsonův syndrom. Nepříliš dobrou prognózu mají onemocnění střídavá, jako je hemochromatóza a Wilsonova choroba. "
http://cs.medi­xa.org/nemoci/ja­terni-onemocneni