daran

Když směním Bitcoin za CZK, jsem povinen výslednou částku zdanit?

Odpovědi
Drap

Když ho směníš, tak ne. Když směníš Euro za CZK, taky nemusíš danit.

Misa420

V tomhle bych asi nesouhlasila. Je to jako každý jiný příjem z kurzových rozdílů, takže ho danit musíte. Neřekla bych, že existuje nějaká výjimka. Možná můžete zkusit poslat dotaz na online poradnu nějaké účetní společnosti (třeba [url=https://co­meflexoffice.cz/po­radna]tady[/ur­l]). Je to asi lepší, než brát rozumy tady, kde vám každý řekne něco jiného.