EKSOT123

Když sleduji video v nižším rozlišení, týká se zhoršená kvalita jen obrazu, nebo i zvuku?

např. 144p a 720p
Mám na mysli, když bylo video v orig. kvalitně nahráno a s dobrým rozlišením

Nejlepší odpověď
autacek

Kvalita zvuku je ovlivněna jinými proměnnými než kvalita obrazu. Zvuk jde dokonce šířit v různé kvalitě i bez obrazu 😉

Další odpovědi
led

Nižšie rozlíšenie je v obraze. Na zvuk má vplyv úroveň vstupného signálu

Ronnie3697

Pokud myslíš sledování videa online, pak většinou ano (určitě na youtube), zvuk se také zhorší se snížením kvality videa.
U stažených videí to spolu nesouvisí.