BurTon

Když posiluji, klepou se mi ruce…

Zdravím. Když posiluji na bench, mám tam tak 60kg.. To mi problém nedělá sílu na zvednutí mám, ale když to zvedám, rozklepu se mi ruce. Nevíte čím to může být? Jestli mi nechybí nějaký vitamíny čí něco jiného… Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to způsobeno napětím svalů, cvič dál, ono se to časem poddá.

Další odpovědi
Kric.ouwner

V posilování nejde o velký svaly , ale taky o zpevnění kostí a šlach , jasná chyba začátečníka , moje rada zní radši ušetři dva tisíce a zaplať si ověřeného trenéra který ti poradí z posilováním odpočinkem vitamíny i stravou , teď ti to tak důležitý třeba nepříjde ale až si zrušíš záda nebo ti budou nerovnoměrně růst svaly už bude pozdě 😉…

jendahun

No vitamíny to určitě není.Možná tuto váhu zvládáš,ale svalstvo a šlachy na to ještě nejsou přizpůsobené.Až se zpevní…tak se ti při každém pokusu o zvýšení osobního rekordu zase rozklepou.Tak to prostě je.
Teď mě napadlo…nefuníš u toho moc?Třeba děláš moc velký průvan.

venkovan

Raději zvedni 30 × 20 kg, než 5 × 60 kg. Moc to rveš – ty svaly ti moc nenarostou, jen si ublížíš – ale to ti klouby řeknou až až za 30 a více let.
Jdi do nějakého klubu, sdružení kulturistů pod.kde budeš pod trenérem.