Avatar uživatele
hippeace

Když někde uložím debetní kartu zůstane funkční i po tom co mi dorazí nová?

Moje debetní karta končí dejme tomu v dubnu, banka mi automaticky zasílá novou, ale co zprostředkovatelé kterým jsem svou kartu dala? Budou vědět že mám novou kartu a jaké je její číslo? Udivilo mne před lety že se známému „aktualizovala“ platební karta uložená v PayPal, úplně sama.

Zajímavá 0 před 777 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Ne, po vydání nové karty stará přestane platit. V praxi banka často vydává kartu se stejným číslem, ale novým CVV kódem (bezpečnostní kód na druhé straně), takže je možné, že v některých službách, které nevyžadují zadání CVV, se to může tvářit, že se nic nestalo (a také budou pokračovat pravidelné platby). Nová platba ale už starou kartou zadat nepůjde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Obvykle platí stará do aktivace nové. Nestačí vydání nové, ale ty tu novou musíš aktivovat.. Jakmile aktivuješ novou, stará přestane fungovat.

Teď ale řešíme obnovu, tj dostaneš novou kartu se stejným PAN jako je u staré, jen nová expirace, nový CVV2 (Dříve dost často banka vydala zcela novou kartu s novým PANem)

Některé instituce umí aktualizovat uloženou kartu. Procedury na to existují, ale není úplně triviální to vyjednat. Takové instituce musí mít pro tuto proceduru i nějakou certifikaci u asociací (MC/VISA). Jiné instituce Ti postěžují, že karta neplatí a budou chtít aktualizaci po Tobě.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Pokud bude mít ta nová karta jiné číslo, tak ta stará přesrane platit až datem vypršení platnosti. Pokud bude mít na nová stejné číslo, jen se změní další údaje, jako platnost a ccv, tak logicky ta stará aktivací nové platit přestane.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek