ivysa

Co dělat když nefunguje DVD mechanika na ntb?

najdu tam načtené dvd , ale nejde spustit. Nevíte někdo co s tím prosím ?

Odpovědi
gecco

Jestliže mechanika DVD načte, tak – zřejmě funguje…
😉
Takže – o je to za DVD a co nejde spustit?

arygnoc

niekedy sa to stáva u nb z druhej ruky.
na mechanike sa totiž dá >prenastaviť< región tuším iba 3× (5×), takže ak s tým niekto experimentoval, sw mechaniku definitívne odpísal – či existuje nejaký program na „vynulovanie“ počtu zmien regiónu u mechaniky, neviem (osobne – mechaniku som v nb nepoužil už pekných pár rokov).

to je jedna vec.

ale mám pocit, že v tomto prípade sa skôr jedná o to, že ivysa nevie médium spustiť („vubec se mi neotevře okno abych ho spustila“) – treba nastaviť:

start
tento počítač
pravý klik na mechaniku a vybrať

  • Přehrát automaticky
  • Vždy se dotázat na výběr akce

[OK]

no a v neposlednom rade proste treba aj aktualizovať ovladače, občas mechaniku aj vyčistiť, …

ale to je všetko hádanie z kávovej sadliny, lebo nevieme, či sa jedná o originálnu mechaniku, aký je os, aké média >nejdú< spustiť, v akom programe nejde kopírovať (spávca súborov, nejaký súborový manažér?), či fungujú cd/dvd s autorunom, … – nevieme nič.
a krištáľovú guľu mám v čistiarni.

tudíž moja rada znie:
servis,
prípadne viac informácií.

;-Q

lexx

tedy: systém jednotku vidí ale nelze otevřít, načíst ? co je na tom dvd uloženo ? data, hudba, film ? máš nainstalovanej nějakej ovládač (driver) ? ke stažení spousta zdarma např. ze slunečnice.cz, instaluj.cz apod.

ivysa

dám tam jakékoliv dvd nebo cd a vubec se mi neotevře okno abych ho spustila , když dám tento počítač tak ho tam najdu , ale nijak nejde spustrit

gecco

…" jakékoliv dvd nebo cd"…
Ale CO nejde spusit??
Vůbec nic?
Nebo film, hudba?
Nebo program?
___
Lze obsah toho CD/DVD zkopírovat na disk?

ivysa

film, hudba ani fotky , nic z dvd mechaniky nejde ani spustit ano kopírovat , při kopírování se mi ukáže chyba 0×80030309 – chyba ochrany při kopírování ,operace čtení se nezdařila , protože je sektor zašifrován

gecco

OK – o jaká jde CD/DVD? – originály, vlastní vypálení, vypalení ´jinde´…
Lze ta CD/DVD ´spustit´ jinde?
Jaký máš OS?

gecco

Jo – ještě dotaz – už někdy tato konkrétní CD/DVD fungovala?
Pokud ne (nevíš) – máš nějaká CD/DVD, která jistě fungovala?

ivysa

nefunguje žadný , jestli někdy fungovala dvd mechanika nevím , ntb mám rok a nepoužívala jsem ji doposud jen na flesh a to fungovalo, kontaktovala jsem dnes servis Lenovo , připojil se na dálku a taky s tím nic neudělal musím poslat na reklamaci – zjistil že tam nefunguje ještě něco 🙂 tak děkuji za rady

ivysa

OS mám win 8,1

ivysa

jj na druhém pc spustit jde a jsou to originál dvd

arygnoc

inak to hlásenie

„0×80030309 – chyba ochrany při kopírování ,operace čtení se nezdařila“

je v poriadku – jedná sa o ochranu (originálnych) médií.
je to v poriadku, originálne dvd/cd nemáte čo kopírovať (autorský zákon).

;-Q