e1232851@trb

Když nakupuju zboží v bazarech a chci jej prodávat ve svém kameném obchodě, jak to mám uvést do účetnictví?

… nemam prave uctenku o nakupu – tak nevím jak to uvádět

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nákup – náklad, tedy výdaj

Prodej – zisk, tedy příjem

No tak nijak, jen prodej – zisk, tedy příjem. Příjem ve výši 100%.

Další odpovědi
Drap

Stejně jako u každého jiného zboží.

nyjono

Při případné kontrole bys měl prokázat, jak jsi ten který prodaný výrobek přijal. Takže, logicky, pokud nemáš doklad o legálním nákupu, nemůžeš ho legálně prodat.
A také, pokud nemáš doklad o nákupu, nmůžeš ho dát do nákladů.
Více ti asi řekně účetní. Možná je cesta nějakého čestného prohlášení či co, to už netuším.

JájsemRaibek

Spočítej si to sám.
Koupím s dokladem za 1000,– a prodám za 2000,–. Daň se vypočte s tisícikoruny zisku. Pokud beru 15%, je to 150,–Kč.
Koupím bez dokladu za 1000,– a prodám s dokladem za 2000,–. Daň se vypočte ze dvou tisíc, protože na vstupu si nemám co odečíst. Nyní daň činí 300,–Kč.
Nebo bez dokladu koupím za tisíc, prodám bez dokladu za dva a daň je nula.

e1232851@trb

to jako obchodníci nezapočítávají náklady do daní? to se jim pak nemůže ani oplatit

dám příklad někdo nakoupí zboží (i na bazosi to jde treba videt ze nekdo vykupuje) třeba telefon za 5000 pak ho prodá za 7000 – když zaplatí daně a ostatní výdaje a nezapocte si tam náklady tak je nakocen treba i ve ztráte

nebo treba na aukru lidi co prodavaji zbozi z ciny – např.: z aliexpressu tak taky nikdo nevystaví doklad o nákupu

nejak to jít snad musí ne?

Hlada

Když obchodník kupuje zboží za účelem dalšího prodeje, musí k němu mít výdajový doklad. Pokud ho nemá, nemusí se mu obchod vyplatit, jak správně píšeš.
Při nákupu od soukromníka se uzavírá kupní smlouva. Stejně tak je kupní smlouva uzavřená při nákupu na Aukru.

e1232851@trb

Jak může např.: fungovat tento obchod?
postovnezdarma.cz apodobné

to si zboží co koupí na aliexpressu neuvádí do nákladů? (marži na to má)

ale jak píše nyjono, když nemá účet o koupi jak to může legálně prodávat

Hlada

Na nákup na Aliexpressu má doklad, který dá do nákladů (výdajů).

e1232851@trb

já když jsem psal prodejci o doklad tak mi poslal akorát screen moji objednavky, taky si myslím že to není až tak jednoduchý ho od nich získat

navíc když nakupují třeba u 500 různých prodejců kdyby to bylo u 10 tak si dovedu představit že se spolu nějak domluví

Hlada

Potvrzovací e-mail nebo screen objednávky spolu s výpisem z účtu by měl být dostatečně zdůvodněný výdaj. V případě nejasností by bylo potřeba zjistit stanovisko místně příslušného FÚ.