HiPe

Když mám hlavní pracovní poměr v Německu, můžu mít dohodu v ČR?

Pracuji v Německu na HPP, teď jsme doma a já si chtěl přivydělat v Česku na DPP. Můžu u zaměstnavatele podepsat růžové prohlášení, když mám normální pracovní poměr v Německu, který trvá?
Zamtel u kterého jsem na dohodu mi řekl, že když budu mít podepsané prohlášení, tak dostanu to co mám v hrubém i v čistém, jinak se to daní.
Můžu toto prohlášení podepsar pokud mám hlavní zdroj příjmů v Německu?

Odpovědi
anonym

A v jaké spolkové zemi ten pracovní poměr máte, smím-li se zeptat?

Pepa25

Ano. Prohlášení („růžový papír“) říká, že nikde jinde neuplatňujete slevu na poplatníka případně jiné slevy podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. To směle prohlásit můžete, protože váš německý zaměstnavatel vám žádnou slevu podle § 35ba českého daňového zákona neodečítá, nich wahr?