JájsemRaibek

Když je v Praze Jižní město, proč není i Severní?

Pokud je v Praze Jižní město, tak stejně Staré i Nové, proč není Severní, Západní a Východní?
Nebo se Praha tak rozrůstá, že ještě nenadešel čas, aby okraj byl takto pojmenován?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jižák se budoval na holé pláni, tak mu dali tento výstižný název. Na severu, západě i východě Praha pohlcuje již existující vesnice a nové pražské části přebírají jejich jména.

Další odpovědi
anonym

Klidně by se mohlo jmenovat Východní, podle obyvatelstva. Jsem rád, když mohu před domem pokecat s Čechem v našem rodném jazyce.

všimli jste si, že sám Otík z Vesničko má středisková, málem budoval Jižní Město s firmou Dřevotvar? ta lávka je u stanice metra Háje, dnes už je betonová. jak jsem to viděl, hned mě to trklo, že je to tady vedle

Mc Merkurion

…jakto že nejni: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Severn%C3%AD_M%C4­%9Bsto

ivzez

O Západním a Východním Městě nevím,

ale existují:

(1)
Severní Město (mám dojem, že se název Severní Město používal jen pracovně),
jež zahrnuje Prosek, Kobylisy, Bohnice, Ďáblice, Čimice a Letňany. V době vzniku šlo jen o Prosek, Kobylisy, Ďáblice a Bohnice, teprve později byly k Praze připojeny i Čimice a Letňany.

(2)
Jihozápadní Město (± Praha 13),
jež zahrnuje sídliště Velkou Ohradu, Stodůlky, Nové Butovice, Lužiny a Luka
(snad jsem nějaké nezapomněla).

lexx

existuje Praha-Východ, Praha-Západ…
jo a Malou stranu mají, Velkou ne takže v tom nehledej logiku

Gerda

A když má pravý úhel 90 stupňů, kolik má levý?