run2

Když robotický vysavač samostatně cestuje po domově, tak vysává nonstop nebo jen když detekuje nějaká smítka pod sebou?

Šetří tak energii? Ještě by mě zajímalo jestli si udělá občas přestávku a přestane hlučet? Nebo je tichý jak víno vždy i v provozu? Ještě jedna bonusová otázka: Když jede proti někomu kdo jde v jeho směru, tak neuhne nebo se vyhne sám?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ten náš je úplně tichý. Přestávky nedělá, čistí neustále, když narazí na větší bordel, tak spustí kartáč a zamete to. Překážce se vyhne, když do ní narazí. Náš pes ho nemá rád. Sám se dojede nabít a vysypat pytlík.

Další odpovědi
anonym

robotický vysavač obvykle vidí překážku teprve až do ní narazí, pak ji umí objet nebo se otočí a pokračuje jiným směrem. Tichý není, rotuje kartáčem, takže vydává rušivé zvuky, navíc vysává mnohem delší dobu než za jakou by to zvládnul mnohem efektivněji člověk, po podlaze totiž cestuje pseudonáhodně, mnoha místům se tak vyhne, zatímco jiná přejede několikrát. Je vhodné nechávat robotický vysavač pracovat jen v době kdy v bytě nikdo není, kdy jste v práci například. … toto platí pro většinu těchto vysavačů ale jsou mezi nimi výjimky, které například místo nárazové detekce překážek mají detekci ultrazvukovou­/bezdotykovou­, jsou i modely které nepoužívají pseudonáhodnou navigaci ale skutečně umí prostor zmapovat a pak vysávat systematicky v pruzích, jsou to ale opravdu jen vzácné výjimky mezi dražšími modely …

dudu

Nedělej si iluze, on je to v podstatě blbec. Docela hlučí a bloncá bez přerušení po pokojích, vysaje kde-co a zastaví se většinou jemným dotykem, pak uhne. Ale svoji práci odvede, což si ověříš při vyprázdnění sběrné nádoby. Budeš žasnout kde to vlastně sebral.
Abych byl objektivní musím uvést, že robot si nejprve každou místnost zrekogniskuje, uloží do paměti a pak jen zdánlivě chaoticky uklidí nejméně 90% podlahy. Více zašpiněná místa přejíždí opakovaně a případné problémy dokonce komentuje hlasem /bohužel nikoliv česky/.

zjentek

Jak který, ale bacha v bezbariérovým kvartýru, to si zabouchni dveře, neb ti vysaje cizí chodbu, pavlač, anebo trávník ;)

dubraro

Nevysává vůbec.
Robotický „vysavač“ nemá vývěvu a nevytváří podtlak. Na to nemá dostatečné energetické zdroje. Je to jen samohybný mechanický smeták. Kartáče se točí stále, nedetekuje se množství nečistoty na podlaze.

Lamalam

dubraro > nemáš pravdu! Vyčetl jsi na internetu mylné informace. Já mám z praxe jinou zkušenost – náš robotický vysavač saje jako normální vysavač (pochopitelně ne tak silně).

Lamalam

ge0rge > necestuje pseudonáhodně. Cestuje tak, jak mu to navolíš. Ten náš má 3 režimy:
a. náhodné bloumání
b. systematicky po pruzích
c. vyráží na místo, kde si z minula zapamatoval nejvíc humusu a pak pokračuje ad a nebo b.

run2

Takže se dá třeba nastavit, aby vysával jen od 6:00 – 14:00 kdy je např. někdo v práci a pak se sám vypnul a a další den opět zapnul na ten samý interval?

Lamalam

Jasně že ano. Pouštíme ho jenom, když nejsme doma. Drandí si po baráku, když má slabou baterku nebo plný pytlík, zajede si do doku. Potom se vrátí na místo a pokračuje tam, kde skončil.

run2

A co prahy u dvěří? Je nutné jej přenášet z místnosti do místnosti?

Lamalam

Práh přejede. Ještě jsem zapomněla dodat, že k němu máme i dálkové ukazovátko – blikneš na místo kde je nečistota a on tam hned vyrazí luxovat.