Fun-Tomas

Když dělám výrobky na zakázku, má i tak právo zákazník do 14ti dnů odtoupit od smlouvy?

Když dělám výrobky na zakázku, má i tak právo zákazník do 14ti dnů na odstoupení od smlouvy? Vše je děláno přesně na míru a nedokáži si přestavit, co s tím pak má výrobce dělat, dkyž to zákazník do 14ti dnů vrátí a dál už to nejde udat.

Odpovědi
Michal Kole

Mám pocit, že jde, protože když je komunikace na dálku tak zákazník zboží fyzicky nevidí a fotka nestačí.

Tak nemůže posoudit zda mu tvůj vyrobený stůl vyhovuje, když ho nemá u sebe doma a nemůže posoudit zda mu třeba barva vyhovuje (to je ten nejmenší problém)

Třeba u softwaru je situace jiná, pošleš betaverzi

mojitek

Pokud jde o výrobek na zakázku,měl byste si vzít zálohu. Pokud zákazník odstoupí od smlouvy,tak si onu zálohu ponecháte a můžete požadovat ještě proplacení nákladů a času který jste do této jeho zakázky vložil.Toto by mělo být uvedeno ve smlouvě o zakázce.Pokud není a bylo to domluveno jen ústně tak chyba vaší lávky…

anonym

Neznám podrobnosti, ale s pravděpodobností 90% nemá…