bolak

Když chci zjistit kolik má žárovka lumenů, jakej přístroj na to potřebuju?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsnáze – z popisu žárovky od výrobce…
Lumen je jednotkou světelného toku (zjednodušeně – kolik světla zdroj vysílá).
Pokud jej chceš otestovat, potřebuješ fotometr.

Další odpovědi
Dochy

fotometrickou lavici a luxmetr?

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-pristoj-na-mereni-svitivosti-a-jak-se-jmenuje-clovek-ktery-jej-ovlada-kolik-cca-stoji

Svítivost L, jednotka kandela, značka cd: Svítivost je světelný tok, který vyzařuje bodový zdroj do prostorového úhlu 1 steradián. Jde o skalární veličinu. Jednotka svítivosti kandela je v soustavě SI základní fotometrickou jednotkou. Jedna kandela je rovna 1/60 kolmé svítivosti čtverečního centimetru černého tělesa při teplotě tuhnoucí platiny (1 772 °C) za tlaku 1,01325·105 Pa.

Světelný tok (někdy také světelný výkon) Φ, jednotka lumen, značka lm: Jeden lumen je světelný tok, vysílaný bodovým zdrojem do prostorového úhlu 1 steradián při svítivosti zdroje 1 cd. Světelný tok se vypočítá jako součin svítivosti a prostorového úhlu Φ, ve kterém světelný tok měříme, Φ = L·ω. Rozměr světelného toku je [Φ] = lm = cd·sr.

Doplňuji:
Takže jako svítivost luxmetrem a světelný tok se vypočte výpočtem nebo přímo v měřicím přídtroji.

elektrikář

Na určení intenzity světla jsou lux metry, Nejednodušší je expozimetr na fotografování,