e1232851@trb

Když chci založit e-shop pro Slovensko, co je potřeba zařídit?

jaké se platí daně apod.?

Odpovědi
McArthur

Začneš doménou a webhostingem, překladem webu do slovenštiny a pokračuješ…

Jsi česká (fyzická nebo právnická) osoba, která nebude mít na Slovensku dceřinku nebo jsi slovenská (f/p) osoba, která má na Slovensku sídlo? Jsi neplátce nebo plátce DPH? Prodáváš zboží nebo služby (software s dodáním on-line a elektronické knihy jsou služby)?

Jsi-li česká (f/p) osoba, neplátce DPH a bez dceřinky na Slovensku:

  • platíš daně v ČR, další Tě nezajímá

Jsi česká (f/p) osoba, plátce DPH a bez dceřinky na Slovensku:

  • platíš daně z příjmů v ČR
  • DPH u zboží dodávaného spotřebitelům a neplátcům DPH platíš v ČR podle sazeb v ČR
  • DPH u plátců DPH neúčtuješ, vyřeší si to kupující
  • DPH u služeb prodávaných spotřebitelům a neplátcům DPH účtuješ podle sazeb na Slovensku, registraci plateb a vyrovnání děláš v systémů MOSS v ČR
  • je potřeba se registrovat u českého i slovenského finančního úřadu

Jsi česká (f/p) osoba s dceřinkou na Slovensku:

  • žeň to přes dceřinku a české daně do toho nepleť

Jsi slovenská (f/p) osoba:

  • řešíš vše na Slovensku podle slovenského práva

U všech variant musíš mít:

  • platné živnostenské oprávnění pro fyzickou nebo právnickou osobu
  • registraci na finančním úřadě
  • registraci na ČSSZ
  • registraci na zdravotní pojišťovně
  • tvoříš-li obaly, tak registraci u EKOKOM
  • atd. podle specifik Tvého podnikání