JanyOK

Kdy se začaly používat medaile?

A u kterého sportu nebo to bylo nějak najednou u všech?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že to bylo na novodobých olympijských hrách v r. 1896.

Na Letních olympijských hrách v roce 1896 byli oceněni pouze první dva sportovci v každé disciplíně. Vítěz každého závodu získal korunku z olivové ratolesti (pocházející z Altisu, v těsné blízkosti Olympie), stříbrnou minci vytvořenou Julesem-Clémentem Chaplainem a diplom namalovaný řeckým malířem Nikolaosem Gysisem. Na lícové straně medaile byl ztvárněn Zeus, který drží v ruce globus, s okřídlenou postavou Vittorie, zatímco v levé části mince je nápis „Ολυμπία“ („Olimpia“). Na rubu medaile je znázorněn pohled na Acropoli, vše obklopuje nápis „Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες“ („Mezinárodní olympijské hry“).

Druzí v cíli získali medaili vyhotovenou z mědi, kterou navrhl Nikiphoros Lytras a vavřínovou ratolest. Někteří olympijští šampioni dostávali navíc speciální ceny. Robert Garrett převzal z rukou korunního prince Constantina antickou vázu, Pantelis Karasevdas karabinu, Ioannis Frangoudis pistoli a Spiridon Louis stříbrný pohár.
Další informace

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Let­n%C3%AD_olympij­sk%C3%A9_hry_1896

Další odpovědi
janesis

Nejstarší medaile v Čechách byly raženy po roku 1525 v jáchymovské mincovně hrabat Šliků.

Více jsem nenašla :(