Gendero

Kdy se podava danove priznani?

Smlouvu jsem dostal v prosinci a honorar v unoru. Jsem veden jako umelec. Takze dane muzu zaplatit az v roce 2023?

Odpovědi
led

Za rok 2022 daňové priznanie a daň z príjmu podávate v roku 2023. Pozor aj na platenie ďalších povinných odvodov z príjmu v stanovených termínoch.
Ale radšej si všetko preverte v zákonoch.

Pepa25

Není důležité, jako co jste veden, ale jestli si vedete (nebo pro vás někdo vede) účetnictví a jaká forma příjmu to je (na dohodu nebo vy vystavujete fakturu).
Doplňte prosím otázku, pak bude možné odpovědět.