FreddieR

Kdy lidé začnou řešit globální oteplování a změnu klimatu?

Obávám se, že to budeme řešit až když bude pozdě. Možná se tyto problémy budou týkat našich dětí, ale je možné, že to zasáhne i nás. Extrémní výkyvy teplot a všechno, co s tím souvisí. Není to něco, co se vyřeší za rok nebo za dva roky. Ani společnou snahou se to nebude řešit tak hladce, protože nikdo se nebude chtít vzdát svého pohodlí/peněz, kdy máme luxus si koupit počítač, kde se jeho části vyrábí v továrně, která do ovzduší vypouští naprosté sr**** (nevím, jestli to tak funguje, ale je to jen příklad). Pokud bychom toto chtěli řešit, bude to stát peníze. Vše se může rapidně zdražovat a na jakékoliv zdražování, třeba i o háléř, jsou někteří schopní za to trhat hlavy. No, každopádně to bude zajímavé. Možná by bylo dobré udělat si zbrojní pas a solidní kamerový systém, protože to může být masakr. Třeba to nebude tak, jak říkám, ale kdo ví.

Odpovědi
Jan Kunčar

Politici to začnou řešit v okamžiku, kdy si uvědomí, že jejich odpovědnost netrvá jenom do konce volebního období.

Kryšpín

Možná se to začne řešit až bude problém kam s odpady / umělé hmoty a výrobky, které někdy vydrží i záruční dobu /, dále nebude vyspělejší část zemí vyhazovat velké množství potravin a zelené mozky nebudou na sebe dělat bu bu bu

Roman71

Tohle se bude řešit globálně v době, kdy světem nebudou vládnout peníze a sobectví. Potom se nebude řešit kolik to bude stát a kde na to seženu lidi. Prostě a jednoduše začnu u sebe..

xxx3

Jsem skeptik, obávám se, že nikdy…v současnosti nepanuje mezi lidmi ani shoda v popisu situace. Vědecká obec vesměs jasno má, problém je patrně hlavně v politice. Pokud by se mělo něco v tomto směru pohnout, pak by se to muselo stát na celoplanetární úrovni, leč momentálně je ukázkou největšího vzepjetí mezinárodní spolupráce notně anachronická architektura OSN, která je v mnoha podstatných otázkách prakticky zabetonovaná kvůli protichůdných (národním) zájmům jednotlivých zemí.