Meruňka272

Kdy je lepší uplatnit reálné a kdy paušální výdaje?

Pokud jsem fyzická osoba podnikající a vyplňuji daňové přiznání, jak poznám kdy uplatnit reálné výdaje a kdy paušální (podle §7)?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud máš velmi nízké náklady, tak se vyplatí paušál. Tady se to vysvětlovat nedá , nech si udělat od znalého rozbor. Věštit z koule zde nikdo neumí.

Další odpovědi
ivzez

První rok podnikání schraňujte veškeré doklady a podklady.
Po skončení roku vyplňte daňové přiznání dvakrát → podle
skutečnosti a s uplatněním paušálu. Teprve pak se rozhodněte
podle toho, co pro Vás bude výhodnější.

Tw!st

Paušální výdaje se vyplatí uplatnit v případě, že vaše výdaje nepřesahují 60% z daňového základu.