JJp

Poslední dny mám problémy s notebookem (ACER), celý systém se mi nějak zasekává, může to být vir?

Zdravím,

poslední dny mám problémy s notebookem (ACER), celý systém se mi nějak zasekává, měl jsem (mám) podezření na nějaký vir, při nejhorším to budu řešit odborně. Chci se tady ale zeptat:

U rychlé kontroly AVASTem se mi test několikrát dostal do 43% a u kontroly jednoho souboru zmrzl. Soubor jsem dohledal (viz. níže). — U AVG testu se mi stalo totéž, ve více procentech, jiný soubor, ALE:

Oba soubory jsou ze stejné složky, C:\OEM\Preload\Au­torun\DRV\Real­tek Audio Codec ALC272X\WDM – RCoInst64XP.dll a C:\OEM\Preload\Au­torun\DRV\Real­tek Audio Codec ALC272X\Vista64 – MBPPCn64.dll

Předtím jsem také zahlédl na miniliště (kde je čas), že služba zvuku není zapnutá … Problém tedy bude někde v „Realtek Audio Codec ALC272X“. Složka OEM je systémově skrytá, jsou v ní různé soubory a ovladače od ACERu. Něco mi říká, že vydeletovat zvukové kodeky by nebylo optimální řešení 🙂

Může něco takového způsobit výrazné zpomalení systému (jakoby hodně vytížená RAM, až zmrznutí systému)?

Odpověď „stáhni nebo přeinstaluj zvukový kodek“ mi moc nepomůže, i když bych to s menším návodem dokázal, zaráží mě, proč se antivirové testy zaseknou u této složky… takže ten virus? :)

PS: Internet mi jde bez problémů, do složek se dostanu, ale občas systém zmrzne nebo se složky do nekonečna načítají, zkrátka výrazné zpomalení.
Doplňuji:
Hodne se mi to seka, i internet… Asi jako kdybych pustil HW nejnarocnejsi hru, hodil si ji na listu a surfoval -_- Uz jsem psal na ACER podporu, ale nevim…

Nejlepší odpověď
anonym

Buďto ten Eset – a nebo spusť v Avastu Test po restartu.
___
Spíš, než virus to bude problém s diskem

  • spouštíš někdy Defrag?
  • Chkdsk?
  • kolik máš místa na disku?

Další odpovědi
setapouch

Jen z tohoto popisu se mi nezda, ze by to virus byl, ale zkus http://www.eset­.com/cz/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/ – skenuje stejne jako instalovany.

huxa

Vir, chyba HDD, ovšem doplním-může to být doopravdy chyba driveru, tudíž bych postupoval následovně-spustil test antiviru před spuštěním PC, poté otestoval HDD a jestli to nepomůže, reinstal.

ptáč

Já vím že tady na tom internetu se pořád baví o nějakém pc a monolike. Ale já jako zkušený řemeslník rozumím cibuli, omáčce a trochu masu. Tak nejlépe hovězímu. Nejlepší je hovězí uzený jazyk. Ale ten jsem jedl je to tak těch 8 roků. Jejda, toto běží. No a teď tady mám cigarety a někde je víno. A to pc pořád hučí. To tam je taková krabice, já ten dekl zahodil, tak musím dávat bacha abych zase papučou nesáhl do větráku. A co že vám to nejde? Vyčistit větrák od prachu, ejsr se seká, že je to moc horký.

Zdroj: https://cs-cz.facebook.com/pa­ges/Věra-Pohlová/37431345981