Avatar uživatele
[VorteX]

Jak vyčistit větráček v notebooku ?

Doplňuji:
Děkuji ---- Jsem zkušenější ale když jsem odmontoval šroubky tak se mi zdá že je tam u základové desky nalepená nějaká ochraná folie která mi brání přístup k větráčku … Můžu jí odlepit ..? Drží celkem pevně.. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4132 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Buď vysoukat vysavačem – zrovna vysajte všechny otvory v notebooku.
Pokud jste zkušenější, tak rozebrat a větráček vyčistit štětečkem.

Mylsím si, že vysát vysavačem to bude bohatě stačit. Nezapomeńte vložit párátko do větráčku, ať se neroztočí!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

nebo stlačeným vzduchem, buď z kompresoru nebo „flašky“ – prodává se to od 100 Kč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

vyfoukávám prach z notebooku co dva měsíce, stačí mi zafoukat do větracích otvorů pusou, do větráčku foukám co nejvíce rovnoměrně, takže ho ani nijak nezadělávám. Prodává se také stlačený vzduch, najdeš ho do 200Kč v každé prodejně s elektronikou či v obchodech pro kutily. také lze použít kompresor, vysavač a nebo ta těžší možnost-rozmontovat a důkladně vyčistit. ale toto kvůli větráčkům bych nedělal a až za pár let po koupi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jjsemtujak

Já prach a nečistoty z větráčku vysaju luxem :)
je to snadné, ale vypni si nb před vysátím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ono to jde lépe stlačeným plynem než vysavačem. Důležité je toto: větrák jednou dírou vzduch nasává a druhou vyfoukává. Někde v cestě je chladič, tedy jeho žebrování. Pokud budeme foukat nebo vysávat špatným směrem, prach se z chladiče nevyfouká, ale ještě se zatlačí pevněji do žeber 🙂 Už jsem viděl takovou věc, že na žebrech byla kompaktní půl centimetru tlustá vrstva, kterou sice fouknutí sejmulo, ale stejně se zachytila před větrákem a musel jsem ji dolovat pinzetou po částečném odkrytování spodku ntb.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek