Poklička

Kdo má živit nemocnou manželku?

Je-li žena vdaná, děti má již dospělé, nemůže kvůli nemocem a neopoře v rodině chodit do práce, kdo ji má živit?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdo by ji měl živit? Rodina. Manžel, pokud to z nějakého důvodu nejde, měli by pomoct děti. Je to jejich matka a živila je dost dlouho.

Další odpovědi
Lamalam

Zákon 94/1963 Sb.,

§ 87
(1) Děti, které jsou schopny samy se živit, jsou povinny zajistit svým rodičům slušnou výživu, jestliže toho potřebují.

(2) Každé dítě plní tuto vyživovací povinnost takovým dílem, jaký odpovídá poměru jeho schopností, možností a majetkových poměrů k schopnostem, možnostem a majetkovým poměrům ostatních dětí

§ 88
(1) Předci a potomci mají vzájemnou vyživovací povinnost.

(2) Pokud potomci nemohou své vyživovací povinnosti dostát, přechází tato povinnost na předky. Příbuzní vzdálenější mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li tuto povinnost plnit příbuzní bližší.

marci1

Manžel.

ivzez

Zákon o rodině, který cituje Lamalam, už dva roky neplatí,
ale v podstatě vše se „přestěhovalo“ do NOZ.

První je na řadě manžel, pokud by nemohl
(např. by byl také nemocen), pak děti.