zajda1

poplatek za živnost navíc??

Byl jsem si minulý týden založit živnost. za ohlášení jsem zapaltil 1000kč, standartní věc.
Jenomže dnes mi přišel dopis z REJSTŘIKU OBCHODU A ŽIVNOSTI(IN­FORMATIK ČESKÁ REP.S.R.O.) mají stránky firmdata.info kde chtějí zaplatit náklady zápisu do resjitrku obchodu a zivnosti, a to částku 1677 vcetne DPH.
Můžete mi to někdo objasnit tu cípovinu. KAždý říká, že se platí jen litr za živnost a ne další skoro 2tis nevím kam.
Doplňuji:
Díky moc, kundy jedny šikmooké, nic jim platit nebudu:-))

Nejlepší odpověď
anonym

Prostý selský rozum – s.r.o. není žádný státní orgán.
Zřizovací poplatek je skutečně jen 1000Kč a je konečný a neměnný.
Tohle je obyčejný fígl, kdy komerční firma loví klienty a tváří se oficiálně. Jde o poplatek za reklamu a propagaci na různých webových stránkách. Každému, kdo má akltivní ŽL chodí podobných nabídek desítky. Ignorovat nebo odmítnout!

Další odpovědi
panenka

Je to společnost která vás zapíše do Rejstříku a jakože zvyditelní i mému manželovi to došlo nic jsme neplatily je to vždy na rok po roce po vás budou chtít znovu tuto částku zaplatit.Stránky si můžete udělat i sám a zdarma taky jsem je manželovi udělala zdarma.
Doplňuji:
Nemáš zač

Hykam

Vůbec nic jim neplaťte, je to soukromá firma, která vás v podstatě za uvedenou částku zařadí do své databáze.

Je to každou chvíli v televizi, v podstatě se jedná o podvod, ale bohužel v mnoha případech legální. Mají dobře sepsané smlouvy a velice těžko se dá od smlouvy odstoupit.

hanny 2

Proti těmhle parchantům,co by jen vybírali prachy a živili se na úkor druhých,kteří se na svoje živobytí nadřou,jsem už imunní.Ani je nenechám domluvit a pokládám telefon a takový nesmysly hned vyhazuju.

Hlada

Na tom, že někdo provozuje rejstřík firem a chce za zápis zaplatit není nic špatného, není to žádný podvod. Problém je v tom, že zákazníci hledají pomocí vyhledávače, tyto rejstříky nikdo nenavštěvuje, záznam v nich nemá žádoucí efekt, takže jsou to vyhozené peníze. Rozhodně je lepší mít vlastní stránky. Když si pohrajete se SEO, můžete se dostat na přední stránky Seznamu během několika týdnů zadarmo.

baghira

a jejich adresu si zařaď do antispamového filtru

koreg

Já jsem zakládal živnost online https://www.za­lozenizivnosti­.cz/ Neplatil sem nic na víc.