Peťa. K.

Kdo má povinnost zbudovat vodovod v obci?

Nastěhovali jsme se do domu po starších lidech, kteří si v době budování vodovodu nezřídily přípojku na veřejný vodovod. Naše studna je při tání sněhu je značně znečištěna a proto se chci připojit na vodovod. Mám nárok na to aby mi obec přípojku alespoň spolu-sponzorovala, když mi ji zřejmě už zaplatit nebude chtít? Mám nárok na nějakou slevu?

Nejlepší odpověď
standa

Z obecních peněz musí být financovány rozvody až po hranici vašeho pozemku. Dál je to už ve vaši finanční režii.

Je však teoreticky možné, že obec financovala i přípojky až po hranici domu…, to záleží čistě na jejich rozhodnutí, ale nárokovat si to nemůžete.

Doporučuji, abyste se na obci přeptali, jak byly přípojky financovány a s jakou obecní ´spoluúčastí´ můžete počítat.

Další odpovědi
Marunka

instalatér, který za to dostal zaplaceno.