Kdo je viník nehody, když se srazí dvě couvající auta na parkovišti?

=============­=======
Tady je poznat, že i google je bezmocný.
Viník je ten, který byl větší části auta v parkovacím místě.

Nejlepší odpověď
redy

Podle toho, jak jsou parkoviště dělaný je vidět, kdo kde couvá 🙂
I když jsou i tací kreténi, kteří séřou na okolí… ☹
Jinak souhlas s borcem 🙂

Další odpovědi
cukrar

barbakane, vždy bude záležet na přesné situaci. Dvě auta se srazí tak, že jedno vrazí do druhého. Pak se bude vyhodnocovat, kdo z nich porušil předpisy.
Obecně nelze odpovědět.

Drap

Záleží na konkrétní situaci. I při couvání platí pravidla silničního provozu.

Kepler

Viník je ten, kdo couvá na slepo a nezajistí si výjezd do míst kam nevidí. Třeba prostřednictvím druhé osoby. Pokud ale oba blbnou stejně a ve stejném okamžiku, pak platí výše uvedené odpovědi.

tforro

Stačí, když jeden z účastníků prohlásí :
„Začal jsem couvat a všiml jsem si, že proti mě couvá další auto. Proto jsem zastavil a za vteřinu přišel náraz. V době nárazu jsem stál a druhému řidiči jsem tím vytvořil překážku, kterou měl povinnost ze zákona bezpečně objet.“

A pokud nejsou svědci tak se ten druhej z toho nevykroutí…

anonym

když se srazíš s právníkem, nebo s někým kdo má dobrého právníka, tak je to jasné.

lukas.zmizik

tohle bude pravděpodobně nehoda bez účasti policie, za vinu se označí oba a škody navzájem „křížově“ vyplatí pojišťovny