independent

Kdo je majitelem OKD?

Nejlepší odpověď
dubraro

OKD je stoprocentně vlastněna holdingovou společností New World Resources Plc. Vlastníkem NWR je trojice investičních fondů sdružených ve skupině Ad Hoc Group (AHG). Ta v Česku nemá žádnou právní entitu a výkon vlastnických práv vykonává z Londýna. AHG tvoří společnosti Ashmore Investment, Gramercy Funds Management a M&G Investment. Ashmore Investment sídlí v Londýně, Gramercy Funds Management je z amerického města Greenwich ve státě Connecticut a M&G opět z Londýna.

Byty OKD v hodnotě mnoha miliard vlastní RESIDOMO Služby s.r.o. Nepostižitelné sróčko s vkladem 400 tisíc, jehož majitel sídlí v Lucembursku.

http://ekonomi­ka.idnes.cz/kdo-jsou-novi-vlastnici-okd-df7-/ekonomika.as­px?c=A160224_162837_e­konomika_ozr
http://rejstrik­.penize.cz/03440435-residomo-sluzby-s-r-o

Další odpovědi
zjentek

Sídliště OKD v Hlučíně vlastní město. Byty spol. RPG.
Nabízí se otázka, jestli by podobná města konečně nemohla RPG o takovéto jejich byty poctivě připravit, když dle novýho OZ teď nemovitosti patří vlastníkům půdy, na níž stojí.

plebs

Mám dojem, že vloni se zbavil mistr Bakala podílu ve prospěch Ad Group, a většinový podíl vlastnila zahraniční skupina AHG