ladaI

Kde u Fabia Roomster napojit +12 V ovládané zasunutím nebo zapnutím klíčku?

Zakoupena Fabia Roomster s radiem Blaupunkt na kterém je jen jeden trvalý přívod + 12V, PIN 4 a 7 jsou proklemovány. Tím se při vypnutí radia i vyndání klíčku po několika dnech stání podstatně vybije AKU. Je možné přerušit klemu vypínačem, ponechat napětí pouze na paměť stanic, a rádio vypínačem zapínat? Ideální by bylo klemu zrušit a natáhnout další +12V spínané klíčkem(nebo po nastartování), ale kam jednoduše bez velkých zásahů nový vodič zapojit. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
brillant

Opakovaná vaše otázka. Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-u-fabia-roomster-napojit-12v-ovladane-zasunutim-nebo-zapnutim-klicku

Další odpovědi
dubraro

Máme ve firmě několik Fabii i Roomsterů řadu let a nesetkal jsem se s tím, že by vypnuté rádio vybíjelo baterku. Závada bude jinde.

Válek Petr

Fabia a Roomster jsou dva odlišné typy..

jáára

Na pojistkách, ale ten problém bude někde jinde.