Ester1231

Kde si vzít půjčku, mám-li záznam v registru?

Potřebuji poradit – nebankovních institucí, které tyto půjčky zprostředkovávají je mnoho, ale chci nějakou, která je aspoň trochu schůdná, a kterou mi schválí, když nejsem zaměstnanec – pracuji na IČO a na DPP, takže nejlépe nějakou bez doložení příjmů, potřebovala bych 20–30 tis na min. 25 měsíců. Víte o něčem?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe si nebrat žádnou. Všechny takovéto půjčky dost často končí v pekle.

Další odpovědi
Kepler

Doporučit nemohu žádnou, je to cesta do pekel. Ale když na ní trváš, můžeš se podívat na některé z poskytovatelů: https://search­.seznam.cz/?q=ne­bankovn%C3%AD+p%C5­%AFj%C4%8Dky&oq­=nebankovn%C3%AD+p%C5­%AFj%C4%8Dky&sou­rceid=szn-HP&sgId=nx9G0­MIRhePOk-WNQBkexhwokS-7kiwbTnw7YG4fkL%­3D%3D&thru=&su=&aq=
Není jich už tolik, vláda usoudila že lichvářů je až přespříliš, takže každý poskytovatel musí mít licenci od ČNB.

ivzez

„Práce na IČO“ je podvod → zákoník práce
nic takového nezná, jde o Švarc systém, za který
Vám i „zaměstnavateli“ hrozí pokuta.

Pokud jste ale jen použila nevhodný obrat místo
samostatné výdělečné činnosti (SVČ, podnikání),
měla byste i Vy být schopna doložit příjmy.

Nemáte-li stálý zaručený příjem, neposkytne Vám
půjčku žádný seriózní poskytovatel. Tzn., že byste
půjčku mohla získat jedině od „nepoctivců“.

25–30 tisíc je lepší si půjčit od rodiny.

A pokud se rozhodnete obrátit na nebankovní společnost,
moc dobře čtěte všechno, co Vám předloží k podpisu.
Některé společnosti záměrně půjčují lidem, kterým solidní
banky a společnosti nepůjčí, se záměrem se na nich obohatit.

Společností je hodně, k těm solidnějším patří např. Provident.
Půjčku sice hodně přeplatíte, ale od začátku víte přesně, kolik
Vám půjčí a kolik jim zaplatíte (nejsou tam žádné skryté poplatky,
smluvní pokuty apod. → alespoň donedávna nebyly).

Dochy

Kepler: Pokud jsem dobře pochopil info z poslední doby, pak je jich stále jak sr…k, pouze musely požádat o nějakou regostraci či co a ČNB má několik měsíců/let na to aby jejich žádost vyřídila (schválením či zamítnutím)

Kepler

Myslím že právě ta nutnost licence srazila počet na 1/10. Aspoň takto jsem to někde čet, ale ruku do ohně za to nedám.