Hakunamatata

Kde sehnat destilovanou vodu k pití? Když v lékárnách nemaji?

Doplňuji:
Prosím o odpověď pouze v případě, ze víte kde ji sehnat, ideálně v Brně -rizika znám.

Nejlepší odpověď
quentos

k pití bych ji rozhodně nesháněl, viz starší dotaz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-pit-destilovana-voda-a-jestli-ne-tak-proc

Další odpovědi
jpau

Myslíš si, že pít destilovanou vodu je dobrý nápad?
Doplňuji:
…mám-li volně navázat na to co psal Bedy, tak pokud se dobře pamatuji, tak hlavní problém je v tom, že destilka na sebe ty minerály a podobné látky důležité pro chod lidského těla váže a tím se vylučují pryč (jak to přesně funguje už opravdu nevím)…

Bedy

Destilovaná voda není určena k pití, neobsahuje žádné látky, napříkald minerály, které jsou tělu prospěšné. Navrch destilka se nedá vůbec pít, jestli jste ji někdy zkoušela ochutnat, ručitě víte, že je to nepitelné.

huxa

Ve většině obchodů a různých hyper, super obchodů ji seženeš. Je vcelku běžně k dostání i v nějaké kojenecké výbavě.

www

V lékárně se prodávají pouze léky a doplňky je stravě.
Destil. vodu koupíš v kdejaké drogerii, moto, na benzínové pumpě ap. Žádná rizika při nákupu nehrozí! 😉
Doplňuji:
‚..ke stravě..‘

mosoj

Nevěřím, že ti ji v lékárně neprodají. Tak halt si kup tu u benziny a převař si ji. Výsledek je stejný, když ji mermomocí chceš pít. Nebo si opatři destilační přístroj a vyráběj si ji sama z pitné vody.
Blbosti nikomu nevymlouvám.

cochee

V případě velké spotřeby si lze také pořídit přístroj na reverzní osmózu, výsledná voda má ještě vyšší stupeň čistoty nežli destilovaná – pěkný dryjáček 🙂
Doplňuji:
Destilovaná voda je definována po stránce chemické. To ale neznamená, že je stejně čistá po stránce biologické, může obsahovat bakterií až běda. Nic proti ničemu – převařením této technické destilované vody (ostřikovače, chladiče, žehlička apod. použití) by se měla stát nezávadnou taky po biologické stránce. Dobré chutnání a přeji, aby ten otok mozku byl rychlý a bez trápení.

honza19hk

pokud myslíš tu do auta,tak na každý benzince,v ser­visech atd.. Ale pokud ji chceš pít,dobrá není.

BeryBery

Destilace je termín z latinského destillatio – kapání. Voda která prošla DESTILACÍ je normálně pitelná. Jedinná opravdová H2O bez chuti a zápachu. Můzete vypít kolik chcete. Výborně se z ní dělají čaje. Osmoza, filtrace ani demi není voda DESTILOVANÁ. Ani se mi nechce věirt kolik je tu znalců. V lékarně ji koupim za 45kč. Zloději. Nekupujte ji u benzinky. To není voda DESTILOVANÁ. Ideálně udělat doma. Nenechte se zblbnout. http://www.ba­datel.sk/kpm/des­tilovana-voda-volba-je-jasna/