Gestas

Kde se v Betlémě vzali Valaši?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Na přelomu letopočtů v onom blízkovýchodním Betlémě asi skutečně žádní Valaši nebyli.
Jenže to co máte na mysli, je text valašské lidové koledy a v lidových písních se spíš odráží lidová tvořivost a myšlení lidí, kteří je skládali, než historicko-geografické souvislosti.
Lidé, kteří složili tu píseň, věděli, že k jesličkám dorazili pastýři. Valaši tradičně chovali ovce a představa pastýře jim byla více než blízká. Navíc z biblického pohledu máme všichni možnost přijít obrazně k těm jesličkám osobně, a tak tam holt Valaši vložili sami sebe – jako zástupce pastýřů i sebe osobně.

Další odpovědi
Kepler

Valaši sú jak Židi, ti se nacpú všade! Jak Baťové do Kanady a Brazílie.

Gestas

kapitán: Mateřské znamínko, co mám na krku?

Nuk nuk

Jestli na tom krku už nic jiného kulatého nemáte, tak tu bude muset stačit.