Gabe

Kde mi opraví powerbanku, když už nejde nabít?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nejde nabít vůbec, nebo se postupně snížila kapacita tak, že nabito je za 10 minut a telefon dokáže nabíjet třeba jen na 10%? A pak už vůbec ne? Moje zkušenost je, že odcházej ty články uvnitř. Také jsem řešil, že bych je vyměnil, rozebral, zjistil jeden článek viditelně v háji a řešil co koupit místo toho. Vzhledem k tomu, že všechny články mají podobnou historii a tedy zřejmě jsou už také na hraně své životnosti a výměnou jednoho článku bych prodloužil životnost power banky jen nepatrně, řešil jsem výměnu všech článků. A zjistil, že cena těch článků v maloobchodě je asi i 30% vyšší, než původní cena té powerbanky. Takže závěr: Dokud je to v záruce tak reklamovat (bacha i vzáručních podmínkách pro akumulátory bývá zakomponována ztráta kapacity v čase, takže jen nižší kapacita bude obtížně reklamovatelná, zatímco úplná ztráta funkce by reklamovatelná být měla). Pokud to není v záruce, koupit novou powerbanku.

Další odpovědi
led

Najčastejší problém býva na kontaktoch prípojných zásuviek.
Častým používaním hlavne mikroUSB zástrčiek sa slabo pripájkované kontakty v zásuvke uvoľňujú, prípadne sa dotykové plôšky stláčajú (nepružia) a vzniká nedostatočný dotyk. Dosť častá príčina týchto závad bývajú ťažké káble, prípadne dlhé rovné USBzástrčky, svojou váhou vytvárajú páku, ktoré svojim jednostranným tlakom poškodzuje zásuvku.

Preventíva – snažte sa aspoň zástrčku a kúsok káblu držať v osi zásuvky prístroja. V tomto je lepšie použíť lomené USBzástrčky https://cdn.na­y.sk/images/img-1000/9/1251259.png

1 – Pre domáceho kutila
v prípade „odtrhnutých“ kontaktov ich treba znova naletovať (pricínovať), čo nie každý dokáže. Zvážte, či oprava vás nevyjde drahšie než kúpa novej powerbanky, alebo databanky.

2 – pre laika
posúvanie zásuvky hlbšie dovnútra zariadenia – nahraďte krátku, originál, USBzástrčku dlhšou (asi o 2mm), netlačte ju na doraz silou.

Ak si netrúfate, alebo si neviete ako na to: choďte do servisu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.