Jirka

Kam na lyžování s dětmi?

Poraďte prosím, kam jet s malými dětmi (6 a 5 let)lyžovat, kdyz jeste nikdy nestaly na lyzich a jsou zacatecnici!

Odpovědi
anetadela1

Nejlépe na kopec za barák. Krásně se u toho protáhnete i vy rodiče 🙂. Pokud nemáte v okolí kopec, tak mohu doporučit Ještěd. My tam s rodičema jezdili jako děti.

standa

Já jsem to v případě mé (tenkrát 5-ti leté) dcery, která byla začátečník, udělal takto:

  • přihlásil jsem ji do školičky (jsem z Hradce Králové, takže nejblíže je Deštné v O.H.) asi 2–3 soboty na 1–2 hod.
  • 100% se každé dítě za těch 5–6 hod. naučí alespoň plužit a protože je lehké umí plužit i v docela prudčím kopci
  • další sobotu jsem ji vytáhnul na vleku (stála mezi mými lyžemi) na kopec, kolem pasu ji přivázal asi 3 m lano a spolu jsme to dolů splužili a při dojezdu, kde je mírnější kopec, jsem ji odvázal a nechal plužit samotnou
  • každou jízdu jsem ji odvazoval výš a výš až se nebála splužut celou sjezdovku sama
  • pak jsme se učili tlačit na vnitřní lyži a učit se přenášet váhu

Ale abych se dostal k odpovědi na otázku, po těchto ´českých´ začátcích jsem se vůbec nebál ji vzít na týdenní dovolenou do Rakouska, kde je stovky nádherných plácků pro lyžování začátečníků. První rok byl ještě docela vopruz, ale další rok už byl super…

Hodně štěstí a trpělivosti 🙂

Vendul

Na hory

Makulka

Pokud chcete lyžovat tak si zajeďte do svratky tam naučí lyžovat i 4leté děti a jedna jízda stojí jen pár Kč jeto asi 15 km od skuče nebo 13 km z proseče u skutče tak se tam zajeďte podívat doufám ,že se vám odpověďlíbila

Zdroj: www.skiareal-svratka.cz

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.