Butters_xD

Kam je vhodné investovat peníze?

Do nemovitostí, zlata, akcií? Atd.

Nejlepší odpověď
df

Do nemovitosti. Konkrétně stavební pozemky, chaty, zahrady, garáže.
Hloupé odpovědi místního trolla ignoruj.

Další odpovědi
klasikkos

Správně by měla znít otázka kdy investovat. Nemovitosti půjdou hodně dolů tak vyčkej na správný moment.

Edison

Hloupá otázka. Do čehokoli, co vyprodukuje zisk.

Tw!st

Do sebe!

Alesh

Do nemovitostí je momentálně kravina, jsou vyšponované na maximum, budou stagnovat nebo půjdou s cenou dolů. Lepší jsou teď akcie, jsou na minimu, až se to oklepe, půjdou nahoru, ale trvat to bude tak dva roky.

gumiczud

Ono záleží kolik chceš investovat a na jak dlouhou dobu.

elkon

Do všeho, co časem přinese zisk, s minimálními náklady. Takže jako nejlepší jsou nějaké zajímavé pozemky, nepotřebují údržbu.

DoTazatel

Do všeho výše zmíněného a mnohého dalšího.
Správná odpověď je, že do toho, co je/bude ziskové, co se ti oplatí. A to podle toho, co a kdy to chceš dosáhnout (dosahovat).

Hlavně do toho, čemu člověk rozumí, vyzná se v tom a orientuje.

Zlato je ideální uchovavatel hodnoty… Je to ale na dlouho a zlato je drahé. Stejně tak akcie jsou drahé… Teda záleží: chceš obchodovat (a v tom se musíš vyznat, nebo můžeš využít investiční fondy, ale to nebude tak ziskové), nebo je držet a nechávat si platit dividendu (na to bys ale potřeboval hromadu peněz, aby to generovalo dostatečný zisk. Taky je můžeš dlouhodobě držet dividendove akcie a prodat až se jejich hodnota velmi zvýší (prostě dlouhodobé obchodování).

Takhle to nejde napsat.
Záleží, co máš (k dispozici, kolik peněz/prostředků) a co chceš mít. Zlato, dividendove akcie jsou dost drahé nebo to vyžaduje znalosti (první je nutno se je naučit).

Chceš s nemovitostmi spekulovat kupovat a prodávat podle jejich hodnoty, čekat až se zvýší atd. Anebo koupit bytové jednotky a pronajímat je? Tohle je asi nejlepší způsob pro ty, co se v investování neorientují. Z pronájmu bytu/garaze/pozemku aj. nemovitostí máš pravidelné měsíční příjmy. Takže to může být ideální. Ani nemusíš vynakladat téměř žádnou aktivitu (jako majitel neseš zodpovědnost, takže taky se musís starat o nečekanou správi např. bytu, starat se o problémy pronajímateli s bytem, které se občas můžou vyskytnout… Na to si ale můžeš najmout nějaké lidi, nejlépe mít dohodu s udržbářskou firmou, které se o to bude starat za tebe… Sníží se to že zisku z pronájmu, ale je to malá oběť za to, že nebudeš mít téměř žádné povinnosti. To se navíc týká spíš bytových jednotek. Pokud budeš pronajímat garáže, sklady, pozemky, tak tam žádné takové problémy s údržbou nehrozí).

Chceš dostávat pravidelný měsíční příjem nebo roční podíl na zisku? Kolik máš k dispozici a kolik to bude vynášet (kalkuluj, zjisti si).
Pokud máš dostatek peněz můžeš si výhlednout potenciální podnikatele, kteří ale nemají dostatek peněz na rozjezd. Dáš jim peníze na část kapitálu a podle toho budeš mít podíly z každého zisku – podle toho kolik si investoval do kapitálu (jestli jim dáš k dispozici polovinu kapitálu, můžeš generovat vždy půl zisku aniž bys cokoli dělal… Ty jsi poskytl peníze, jsi investor, takže ty se o chod firmy starat nebudeš. Budeš brát jen zisk, pokud nějaký bude. Můžou tvůj podíl na firmě po čase odkoupit až si dost vydělají a jestli k tomu svolíš.. Ale pozor, jestli se pro tohle rozhodneš postupuj a vybirej opatrně… Taky si o to něco zjisti).

Začni podnikat – to je nejlepší investice peněz (Teda může být… Taky to může být nejhorší investice, když se tomu ve skutečnosti nebudeš chtít věnovat).

Na pravidelný měsíční příjem si zajisti nějaké drobné „pasivní příjmy,“ které budou měsíčně přinášet příjem. Např můžeš nakoupit pár automatů (na potraviny, na kávu,…) – koups za málo desítek tisíc, dáš je na dobré místa – např školy, nádraží, do firem (samozřejmě za poplatek) a lidi budou vhazovat peníze a neustále něco kupovat. Ty musíš jen doplňovat ten automat – třeba jednou za týden (taky nejlepší způsob je si nekoho na to najmout, nejlépe hned toho dodavatele, nějakou firmu).
A podobné další, najdi si. Různé pasivní příjmy jsou dobré, takže pokud máš do začátku jistou investici, může to pak generovat dostatečný zisk, od stovek, tisícovek až desítek tisíc… Podle toho, co si zařídíš, s čím začneš, do čeho investuješ, jak nebo jestli to budeš rozšiřovat)… Taky si najdi. ;)

Takových způsobů jak a do čeho investovat je vážně hafo… Trochu se tím zabyvej, zhodnocuj, douč se. Jsou to tvoje peníze, tak se čiň (aby se ti, co nejlíp zhodnotily).

Gus_Fring

Do zlata je hloupost. Sice tu bude, až tu nic moc nebude, ale z nemovitostí a akcií máš výdělek. Nejenže cena nemovitosti stoupá, ale když ji pronajmeš, tak na tom vyděláš. Stačí si vzít hypotéku. Teď je ale asi lepší investovat do akcií, ale banky nevyplácí aktuálně dividendy.

RozbPras

Ahoj, připojím se k diskuzi. Jsem toho názoru, že prvotní nejlepší investice je opravdu do sebe, jelikož naučené nové dovednosti mohou mít mnohonásobně lepší návratnost, než je tomu u jakékoliv jiné investice.

Co se týče klasických investic ať už jde o cenné papíry, zlato či P2P půjčky, žádný zaručený návod na „správné“ investování neexistuje. Investování je celoživotní cesta a já vřele doporučuji se na ní co nejdříve vydat.

Jako rozcestník mohu doporučit stránku na mém blogu Rozbité prasátko „Jak začít investovat“:
https://rozbi­teprasatko.cz/

Pak je důležité zhodnotit vlastní předpoklady jako je tolerance rizika, časový horizont nebo znalosti produktu a poté už si jen vybrat!

Hodně štěstí!
Rozbité prasátko

PPa

Každý by měl investovat do toho, čemu alespoň čemu alespoň elementárně věří a rozumí. Druhým důležitým aspektem je i již zmíněná diverzifikace: https://zijus­pesne.cz/do-ceho-a-jak-investovat-penize/

RozbPras

Ahoj, připojím se k diskuzi. Jsem toho názoru, že prvotní nejlepší investice je opravdu do sebe, jelikož naučené nové dovednosti mohou mít mnohonásobně lepší návratnost, než je tomu u jakékoliv jiné investice.

Co se týče klasických investic ať už jde o cenné papíry, zlato či P2P půjčky, žádný zaručený návod na „správné“ investování neexistuje. Investování je celoživotní cesta a já vřele doporučuji se na ní co nejdříve vydat.

Jako rozcestník mohu doporučit stránku na mém blogu Rozbité prasátko „Jak začít investovat“:
https://rozbi­teprasatko.cz/jak-zacit-investovat/

Pak je důležité zhodnotit vlastní předpoklady jako je tolerance rizika, časový horizont nebo znalosti produktu a poté už si jen vybrat!

Hodně štěstí!
Rozbité prasátko

DoTazatel

@elkon: do všeho ziskoveho, ale s minimálními náklady… To by si přál každý (minimální náklady a nejvyšší příjmy/zisk). Sladké, ale nefunguje to tak. Většinou to chce vysoké náklady ale dostatečné zisky (=proto zisky. To, co pokryje počáteční náklady, postupným a pravidelným generováním prijmů, nebo velmi jednorázové vysoké zisky v budoucnu).

Téměř nic nějak výnosneho, ziskoveho nepočítá s nízkými náklady (naopak).
.. Pokud se nejedná o jinou než peněžní investici (např na zhotovení něčeho, co na bude pak přinášet zisky… Do toho ale musíme investovat svůj, čas, snahu a použít nějaké nadání/vědomosti, ale často i tu trochu peněz).

Edison

Ukažte jediný ZAjÍMAVÝ pozemek. Pokud vím, tak pozemky, které spekulací vyprodukují zizsk už vlastníky – spekulanty maj. A garantuju, že to jsou jiní machři, se znalostmi rozvojových plánů a vazbami na zastupitelstva s možnostmi ovlivňovat jak ty plány, tak ty ceny. Takže ZAJÍMAVÉ pozemky za účelem zisku k mání opravdu NEJSOU.

Edison

DF: Hloupá odpověď je ta tvoje. Nemovitosti jsou dobrý leda na uložení peněz, nikoli na jejich zhodnocení. Vyžaduje to navíc znalosti plánů plánů, co se s pozemky dlouhodobě kdo chystá dělat a ne vždy se k tomu relevantně dostaneš, nemluvě o tom, že ti to „sem-tam“ může „někdo“ změnit. A i když se to všechno povede, je to na hodně dlouhý lokty s nejistým výsledkem. Je vidět, že o INVESTOVÁNÍ víš úplný PRD…

Otazník123

A do čeho je tedy podle vás dobré investovat? Co vyprodukuje zisk? Z vašeho názoru soudím že o investování víte více než „PRD…“ a tak by mě zajímalo do čeho by jste teda ty prachy vrazil vy? Možná že to samé zajímá i tazatele a jeho otázka rozhodně není hloupá. Zatím jsem se od vás nedověděl jedinou skutečnou radu kromě toho že investice do nemovitostí může být ošemetná (s tím částečně souhlasím). Máte tedy nějaký tip do čeho investovat?

pizlicka

Momentálně do ničeho,nemovitosti jsou stále vysoko,takže vyčkávat,až začne jejich cena klesat.A ona začne,již nyní je trh s nimi zmrazen,nájmy jdou dolů,lidé ztrácejí práci,tudíž nemají jistotu stabilního příjmu,a raději si zvolí levné nájemní bydlení.Nebude nikdo,kdo by kupoval nemovitosti,max hrstka vyvolených,co má peníze hotově.To bude sešup dolů.JÁÁ tiše koukám,a čekám 🙂 protože až to přijde,nabídnu hotovost a sama si určím,za kolik koupím.

DoTazatel

„Do ničeho.....“ :'DDD Vždycky jde do něčeho investovat – v jakékoli době (obzvlášť v krizi). Hodnota nikdy nemizí, jen se přesouvá (z jedněch komodit na druhé).