Avatar uživatele
StandaB

K čemu slouží na pračce magnetický zámek?

Rozčiluje mě, že musím vždy 2 minuty po zastavení bubnu zbytečně čekat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 878 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Odpoveď byla označena jako užitečná

Má to zabránit sáhnutí do roztočeného bubnu. V praxi to je zhovadilost k ničemu, která jen zdržuje. Je v tom odpor, který zahřívá bimetal a ten blokuje zámek. Chtěl jsem to vyhodit, zrušilo by se ale zároveň blokování při praní, tak jsem to nechal.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?StandaB Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Radšej čakajte na vypnutie pračky, než na záchranku.

To čakanie po ukončení pracovného cyklu prania/žmýchania na zhasnutie panela a vypnutie elektrozámku, je bezpečnostná poistka, že

  • pračka je skutočne vypnutá, takže vám nehrozí úraz
  • pri otvorení pračky nevypustíte vodu na hlavu susedom pod vami

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Buben se musí po ukončení praní synchronizovat tak, aby byla dvířka na správném místě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

elkon: Nevím o žádné pračce, kde by se během těch cca 2 minut po doběhu nějak synchronizovala dvířka.

StandaB: Nemyslím si, že v tom zámku je něco magnetického. (tedy magnetického s ohledem na funkci)

Avatar uživatele
Dochy

A ještě jedna věc: Pokud je ten zámek dobře nastaven, tak nedovolí otevření dveří pokud je pračka plná horké vody – teplota v bubnu udrží ten bimetal v zamčené poloze dokud voda trochu nevychladne.

Avatar uživatele
StandaB

Děkuji za odpověď všem. Zapomněl jsem upřesnit, že je to pračka s bočním plněním. Nechápu, proč se dveře neodblokují hned,jak se buben zastaví. Je to totální zbytečnost.

Avatar uživatele
mosoj

Je to o principu zámku. Jednoduchosti a tím také ceně.

Nový příspěvek