StandaB

K čemu slouží na pračce magnetický zámek?

Rozčiluje mě, že musím vždy 2 minuty po zastavení bubnu zbytečně čekat.

Nejlepší odpověď
Hlada

Má to zabránit sáhnutí do roztočeného bubnu. V praxi to je zhovadilost k ničemu, která jen zdržuje. Je v tom odpor, který zahřívá bimetal a ten blokuje zámek. Chtěl jsem to vyhodit, zrušilo by se ale zároveň blokování při praní, tak jsem to nechal.

Další odpovědi
led

Radšej čakajte na vypnutie pračky, než na záchranku.

To čakanie po ukončení pracovného cyklu prania/žmýchania na zhasnutie panela a vypnutie elektrozámku, je bezpečnostná poistka, že

  • pračka je skutočne vypnutá, takže vám nehrozí úraz
  • pri otvorení pračky nevypustíte vodu na hlavu susedom pod vami

elkon

Buben se musí po ukončení praní synchronizovat tak, aby byla dvířka na správném místě.

Dochy

elkon: Nevím o žádné pračce, kde by se během těch cca 2 minut po doběhu nějak synchronizovala dvířka.

StandaB: Nemyslím si, že v tom zámku je něco magnetického. (tedy magnetického s ohledem na funkci)

Dochy

A ještě jedna věc: Pokud je ten zámek dobře nastaven, tak nedovolí otevření dveří pokud je pračka plná horké vody – teplota v bubnu udrží ten bimetal v zamčené poloze dokud voda trochu nevychladne.

StandaB

Děkuji za odpověď všem. Zapomněl jsem upřesnit, že je to pračka s bočním plněním. Nechápu, proč se dveře neodblokují hned,jak se buben zastaví. Je to totální zbytečnost.

mosoj

Je to o principu zámku. Jednoduchosti a tím také ceně.