Stepik

k čemu je na snowboardu ten jistící pásek??

Jak se třeba zapíná a k čemu je

Odpovědi
Pájo

Jistící pásek, který se připevňuje nad botu k lýtku jedné nohy slouží jednoduše k tomu, aby ti board neujel (z kopce), pokud bys někde upadl a (bezpečnostní) vázání pustilo obě nohy naráz.
Snowboard totiž není (na rozdíl od sjezdových lyží) opatřen brzdičkami.
http://www.go­ogle.cz/imgres?hl=cs&c­lient=firefox-a&hs=nVZ&sa=X­&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&biw=1600&bih=706&tbm=­isch&prmd=imvns&tbnid=o5­rih-LD3PJ-LM:&imgrefurl=http://www­.affekt.cz/frit­schi-skialpinisticke-vazani-fritschi-diamir-brzdicky-na-skialpove-vazani-348.html&docid=Es­t6ZA9miebvLM&im­gurl=http://www­.affekt.cz/fo­tografie/96-fritschi-diamir-brzdicky-na-skialpove-vazani-348-0.jpg&w=338&h­=472&ei=v5mCUN­WlOYvptQaRnoD­QDg&zoom=1&iac­t=hc&vpx=441&vpy=4&dur=2­219&hovh=265&hov­w=190&tx=106&ty=127&sig=­115378916038314316515&pa­ge=1&tbnh=130&tbnw=88&st­art=0&ndsp=28&­ved=1t:429,r:1,s:0,i:72
Doplňuji:
U snouwboardu brzdičky nahrazuje právě bezpečnostní řemínek:
http://www.de­nalisport.cz/pro­duct/snowboar­dovy-bezpecnostni-reminek-stuf-keyring-leash:3066/

Pokud myslíš jiné pásky – upínací pásky – jde o vázání :D
Vázání se dle principu liší na

tzv. tvrdé (používají se podobné boty jako při lyžování) či

tzv. měkké, kdy jsou speciální snowboardové boty k prknu připevněny upínacími pásky. Jednou z variant měkého vázání je

tzv. systém step-in, které se zapíná nášlapným systémem. Novou variantou měkkého vázání je

tzv. flow, kdy se bota do vázání vkládá zezadu.

Bezpečnostní vázání které by v případě pádu snowboard uvolnilo (jak je tomu běžně na lyžích) neexistuje, neboť zatím nebyl vynalezen systém, který by uvolnil obě nohy zároveň a při uvolnění jen jedné nohy by váha snowboardu mohla jezdci zlomit druhou nohu.

Petrdan

Cau hele zajimalo by me jestli existuje v praze neco kde by se dalo naucit na snb nejakou krytou halu arenu sjezdovku? dik

BlacksmithM

cau mkrni se na freestyle kolbenka je to v praze