autacek

Jste „koblihy“ rády za budoucí zdanění (+ 200 Kč poště za celní služby) i korunových balíčků z Číny? Není to absurdní?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/lev­ne-balicky-z-ciny-uz-nebudou-osvobozeny-od-dph-40315617?seq-no=7&dop-ab-variant=&source=clan­ky-home

Jste koblihy rády za budoucí zdanění i korunových balíčků z Číny plus 200 Kč poště za „celní služby“ a není to absurdní?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nečti jen nadpisy a nerozšiřuj DEZINFORMACE !!! … stačí si přečíst o dva odstavce víc a hned zjistíš,kdo za to může, je vidět,kdo má máslo na hlavě, jestli „koblihy“ nebo ti, co neustále brojí v čele s chvilkama proti demokracii …
… citace: „Osvobození od DPH pro malé zásilky v hodnotě pod 22 eur bude s účinností od 1. ledna 2021 zrušeno v celé Evropské unii, a to na základě daňových balíčků týkajících se přeshraničního elektronického obchodu, které schválila Rada EU v prosinci 2017 a v listopadu 2019.
Novela ministerstva financí má tuto změnu zavést do české legislativy.“
… je to psáno česky, takže si myslím,že normální občan české republiky by to mohl pochopit …

Další odpovědi
dubraro

Je to a) absurdní, b) neúčinné.
Už vidím, jak na té jediné vyměňovací poště v Praze-Košířích zúřadují denně asi tak deset tisíc lidí, kteří si přijdou odbavit balíček za pár desetikorun.
Kromě toho, řada prodejců na Aliexpresu již dnes umí odesílat balíčky z EU, tak jich to prostě začne dělat ještě víc.
A že za to z Číny přijde nějaká odveta, to je jistá věc.

HZK

Oni to schválili voliči ANO? Člověk by řekl, že takové věci a chujoviny schvaluje vláda :-o

autacek

@Mc Merkurion A jaká frakce v EU si myslíš že to prosadila?!?!

Mc Merkurion

… tak ANO se 4 poslancema z 21 českých ve 108 členné frakci z celkových 705 určitě ne, na to stačí selský počty a rozum, to nám připravili jiní …

autacek

Důležité snad je, že pro to hlasovali. Šmejdi.

Mc Merkurion

… a jak to víš ???